TOKİ Nevşehir kura çekiliş sonuçları

TOKİ Nevşehir Merkez Kale Etrafı Kentsel Yenileme Toplu Konut Uygulaması kapsamında satışa çıkardığı 3+1 konutların kura çekilişi yapıldı. TOKİ Nevşehir Kura sonuçları için bu habere tıklayın.

TOKİ Nevşehir kura çekiliş sonuçları
Editör: Hakan A.
14 Mayıs 2016 - 10:54 - Güncelleme: 04 Eylül 2016 - 16:49

Başta Emekliye İkinci Bahar konut kampanyası olmak üzere, bir çok ilde sosyal konutlar ve dönüşüm projeleri kapsamında TOKİ kura çekilişlerini sürdürüyor. BU kapsamda Nevşehir'de 3+1 dairelerden oluşan 754 konut için hak sahipleri belirleme kura çekilişi yapıldı. TOKİ Nevşehir  Kura sonuçları haberimizde.

Nevşehir Belediyesi ile  Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOK) işbirliği ile inşaa edilen  Nevşehir Kalesi ve Etrafı Kentsel Yenileme Toplu Konut Uygulaması projesi dahilinde 4. Etap olarak yapımı tamamlanan 754 konut içerisinde yer alan TOKİ'ye ait, 3+1 nitelikli 80 konut, yapılan çekilişleri Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi. Projedeki evlere şimdiye kadar 937 başvuru yapılırken, başvuruları tamamlanan vatandaşlar kuraya katılmaya hak kazandı.

- Aksaray’da 300 emeklinin konutları belirlendi

TOKİ Aksaray’da “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında inşa edilecek 300 konutun hak sahipleri kura ile belirlendi.

Konutların başvuruları 14 – 31 Mart 2016 tarihleri arasında alındı. Hak sahiplerini belirlemek amacıyla Aksaray Üniversitesi Konferans Salonu’nda,  12 Mayıs’ta noter huzurunda kura çekilişi gerçekleştirildi. Aksaraylı emekliler TOKİ’nin satışa sunduğu konutlara yoğun ilgi gösterdi. Kura çekilişi sonucu konut almaya hak kazanan emekliler yaşadıkları sevinci yakınları ile paylaştı.
2+1 planında tasarlanan konutların ödemeleri; yüzde 12 peşin 180 ay vade ya da yüzde 20 peşin 240 ay vade seçenekleri ile yapılabilecek.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum