TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası ne zaman başlıyor?

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası ne zaman başlıyor?

TOKİ'den ev alan on binlerce ev sahibini yakından ilgilendiren indirim haberi geldi. TOKİ Başkanı Ergün Turan, yüzde 20 indirim kampanyası için tarih verdi.

04 Temmuz 2017 - 12:46

TOKİ Başkanı Ergün Turan, "Bu yıl hiç konut sahibi olmamış 20 bin emeklimizi konut sahibi yapacağız." dedi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 4 Temmuz 2017 - İstanbul

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ Başkanı M. Ergün Turan'dan indirim bekleyen ev sahiplerine müjde geldi. TOKİ Başkanı Ergün Turan, TOKİ'nin her yıl düzenlediği %20 indirim kampanyasının Eylül ayı itibarıyla başlayacağını söyledi.

Özellikle Suriye sınır hattı boyunca Çin Seddi'nden sonraki en büyük portatif duvar hattının çekildiğine dikkat çeken TOKİ Başkanı Turan, "Benim kişisel kanaatim Suriye'de barışçıl çözümlerle hayatın normale dönmesi sonrasında istenildiği zaman bu portatif duvar hattının sökülerek eski haline getirilmesinden yana. Bu duvarın Türkiye tarafından en önemli olay ise duvar hattı boyunca paralel olarak devriye gezilebilir yolların yapılması. Güenlik güçlerimiz 7/24 bu duvar hattının devam ettiği güzergah bıoyunca yapılan yollarda devriye görevlerini yerine getirebiliyor." dedi.

TOKİ Başkanı Ergün Turan, A Haber canlı yayınında konuğu olduğu Hilal Özdemir'e önemli açıklamalarda bulundu.
Başkan Ergün Turan: "2016’da 65 bin konut inşa ettik. Haziran ayında 3416 konut, 24 derslikli lise, 5 ticaret merkezi ve 5 cami ürettik. 81 ilde 3 bini aşkın şantiyede ürettiğimiz 775.515 konut ve sosyal projeler ile 2023 hedeflerimizden taviz vermeden yolumuza devam ediyoruz.  Bu rakam ülkemizde üretilen toplam konutun yüzde 10’udur. Eylül ayında yüzde 20 indirim kampanyamızı başlatacağız. Emekli vatandaşlarımıza her projeden kontenjan ayırıyoruz. Bu yıl hiç konut sahibi olmamış 20 bin emeklimizi konut sahibi yapacağız. Kentsel dönüşüm Türkiye’de yavaşlamaması gereken bir konu. 54 şehirde çalışmalarımız devam ediyor" diye konuştu.

Eylül'de indirim kampanyası başlıyor

Her yıl artık gelenekselleşen indirim kampanyasının bu yıl Eylül ayı itibariyle başlatacaklarını vurgulayan TOKİ Başkanı Turan, "Geçtiğimiz yıl 20 bine yakın vatandaşımız bu kampanyadan faydalandı. Borcunun tamamını peşin ödeyen vatandaşlar evlerine yüzde 20 indirimli olarak kavuşmuş oldu. 100 Bin liralık ev 80 bin TL'ye gelmiş oldu. Vtaandaş bu ödemeyi yastık altı olarak tabir edilen birikimiyle ödededi. Yaklaşık 17 bin kişi yastık altında biriktirdiği parasıyla, bankalardan kredi kullanmadan borcunu ödemiş oldu." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..