TORKAM E5 projesinde ticari üniteler satışa çıkıyor

Torkam E5 projesinde ticari üniteler satışa çıkıyor. Konum itibari ile dikkat çeken projede satışlar için önceden randevu alınması isteniyor. Torkam İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli konut satışlarını değerlendirirken yabancı satışların artarak devam edeceğini belirtti.

TORKAM E5 projesinde ticari üniteler satışa çıkıyor
Editör: Hakan A.
19 Mart 2019 - 15:30

TORKAM İnşaat İcra Kurulu Başkanı Mahmut Dereli konut satışlarını değerlendirdi. Dereli "Türkiye İstatistik Kurumu 2019 yılı Şubat ayı konut satış rakamlarını açıkladı. Türkiye genelinde konut satışları Şubat ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,2 oranında azaldı ve 78 bin 450 adet konut satışı gerçekleşti. Satışlarda yaşanan düşüşün sektörün dinamiklerini sarsacak bir etkiye sahip olmadığını görüyoruz. Çünkü TÜİK rakamlarına göre yabancıya satışta yüzde 92,1’lik bir artış gözleniyor. Buda gösteriyor ki yabancı yatırımcı için Türkiye hala fırsatlar ülkesi. Gerekli kriterleri yerine getiren yabancı yatırımcı aldığı gayrimenkulle artık Türkiye’de bir turist, bir misafir değil Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığını da elde etmiş oluyor. Bu artışın önümüzdeki aylarda da devam edeceğini söyleyebiliriz." dedi.
 
Dereli "Yerli yatırımcıya değinecek olursak şuan için geçici durağanlık söz konusu. Sektör temsilcileri olarak 31 Mart yerel seçimler sonrası sektörün yukarı yönlü bir hareket kazanacağını öngörüyor, çok daha aktif geçeceğini düşünüyoruz. Ayrıca, hükümetimizin düşük faiz oranları ve esnek ödeme modelleriyle konut alımını kolaylaştıracak adımları atacağına inanıyoruz. İnşaat sektörü her dönem ekonominin lokomotifi olmuş, olmaya da devam edecektir." açıklamasını yaptı

Ticari Ünite Satışları Çok Yakında…

Mahmut Dereli "Torkam E5 Projelerimizde ve Temaşehir Konya Projemizde yer alan ticari üniteleri benzersiz ödeme planları ile Nisan ayında alıcıların beğenisine sunacağız. Müşterilerimizin Projelerimizden Ticari Ünite talebi gayet yüksek,  benzersiz koşullarda satışa sunulacak Ticari Üniteler için satış ofislerimizden randevu almalarını tavsiye ediyorum.” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum