Reklamı Geç
Trump karşıtı gösteriler başladı! ABD karıştı...

Trump karşıtı gösteriler başladı! ABD karıştı...

ABD Başkanlık seçimleri sonrasında Dünya'yı şaşırtan , seçimlerde yılların siyasetçisi Clinto'a fark atan ve yeni Başkan olarak Amerikalıların benimseyemediği Trump krizi baş gösterirken, bazı eyaletler isyan bayrağı açarken, ülkede Trump karşıtı gösteriler başladı.

10 Kasım 2016 - 06:42

Dünya ABD Başkanlık seçimleri sonucunda yeni başkan Donald Trump'ı konuşmaya devame derken, Amerika'da çıkan sonuçlar henüz sindirilmiş değil. Bazı eyaletler bağımsızlıklarını ilan etmek, Trump'ın Başkanlık koltuğunda oturmasını hazmetmek istemezken, bazı eyaletlerde ise tepkiler büyümeye başladı. Gösteriler sokaklara taştı.

Başta ABD olmak üzere, Dünya yeni ABD Başkanı Donald Trump şokunu yaşıyor.

Gelen son bilgilere göre, yeni günle birlikte NEW ABD'nin bazı kentlerinde yürüyüş yapan gruplar, devlet başkanlığına seçilen Donald Trump'ı protesto gösterileri yapıldığı kaydedildi. İlk gösteriler ise yeni ABD Başkanı Trump'ın doğum yeri olan Union ve New York'ta yapıldı. Bir çok binada imzası bulunan emlak milyarderi Trump'un sahip olduğu binalarda başlayan ve sokakalara taşan gösterilerde Trump'un istenmediği gözler önüne serildi. 5.Caddede başlayan tepki protestosuna kısa sürede binlerce kişi eşlik ederken, cadde trafiğe kapatıldı.

ABD Vatandaşlarından çok sayıda göçmenler başta olmak üzere, müslümanlar ve liberaller caddeyi doldururken, Trump'ın kampanya sürecine olumsuz sözler sarf ettiği gruplardan oluşan protestocular, "Benim başkanım değil", "Hiçbir milyarder işçiler için savaşmaz", "Trump'ı durdurun", "Trump'a, ırkçılığa ve savaşa hayır" gibi pankartlarla yürüyüş gerçekleştirdi.

Kalabalık gösterici grubunun 5. Cadde'de 56 ve 57. sokaklar arasında Donald Trump'ın da yaşadığı Trump Tower'a yönelmesi üzerine polis, bina çevresinde yoğun güvenlik önlemi alarak bu kişilerin binaya girmesini engellemesiyle olası bir gerginliğin önüne geçtiği belirtiliyor. 

ABD'nin diğer eyaletlerinde durum pek farklı değildi, California, Iowa, Texas, California gibi çok sayıda eyalette Trump protesto ediliyor. Dünya aynı şekilde Trump'un başkan olmasını anlamaya çalışıyor. Türkiye başta olmak üzere Trump'un yaşamı insanlara anlatılıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..