Reklamı Geç
Türk Akımı için boru döşeyecek "Pioneering Spirit"...

Türk Akımı için boru döşeyecek "Pioneering Spirit" İstanbul Boğazın'dan böyle geçti

Rusya-Türkiye arasında normalleşme sonrasında atılan en önemli imza Türk Akımı projesi için çalışmalar hızlandı. Türk Akımı için Karadeniz'e boru döşeyecek devasa gemi Pioneering Spirit İstanbul Boğazı'ndan işte böyle geçti.

31 Mayıs 2017 - 12:36 - Güncelleme: 31 Mayıs 2017 - 12:41

Türk Akımı projesi için geri sayım ve işler hızlanarak ilerlemeye devam ediyor. Türkiye ile Rusya arasında ki en büyük iş birliği olarak hayata geçirilecek Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesi kapsamında önemli etaplkarı arasında yer alan boru döşeme işi için devasa gemi İstanbul Boğaz'ından geçti. İstanbullunun büyük ilgisini çeken devasa gemi Pioneering Spirit ağır ağpır Boğaz'ı kontrollü olarak geçti.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 31 Mayıs 2017 - İstanbul

Rusya'dan Türkiye'ye Karadeniz üzerinden doğalgaz sağlayacak Türk Akımı boru hattı inşaatı için Karadeniz'e doğru giden 444 metre 

Dev geminin geçişi nedeniyle askıya alınan vapur seferleri normale döndü. Geminin döşeyeceği gaz boruları, Karadeniz altından 900 kilometre boyunca ilerleyerek Trakya kıyısında Türkiye'ye ulaşacak.

Türk Akımı projesinde Karadeniz'de döşenecek boruları döşeyecek olan teknolojiye sahip olan Pioneering Spirit isimli devasa inşaat gemisi İstanubl Boğazı'ndan büyük bir dikkatle geçişini tamamladı. Gemi şu sıralarda Karadeniz'in serin sularında Türk Akımı projesinin başlayacağı boru döşeme organizasyonunda en büyük görevi üstlenecek.

Devasa gemi Boğaz'dan geçerken, kulelerinin çarpmaması için su tankları doldurularak geinin deniz seviyesi altına indirildiği öğrenildi. Boğaz hattında gidiş geliş ve şehir hatlarında tüm seferler karşılıklı olarak Pioneering Spirit isimli, dev geminin geçişi esnasında durdurulduğu öğrenildi. Görkemi ve cüssesiyle İstanbullu tarafından geçişi fotoğraflarla, videolarla takip edilen geminn geçişi büyük güvenlik önlemleri altında kontrollü olarak gerçekleştirildi.

Pioneering Spirit

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..