Reklamı Geç
Türk Akımı resmiyet kazandı! Onaylandı

Türk Akımı resmiyet kazandı! Onaylandı

Rusya ve Türkiye arasında gerginliğe en son nokta TBMM Dışişleri Komisyonu tarafından konulurken Türk Akımı Doğalgaz Boru Hattı projesi gibi çok sayıda ticari anlaşmalar onaylandı.

29 Kasım 2016 - 22:02 - Güncelleme: 02 Aralık 2016 - 10:08

Türkiye-Rusya arasındaki soğuk günler yerini siyasette ısınan olumlu havaya bırakmış durumda. Özellikle son aylarda Avrupa ve Parlamentosu'nun tüm yaptıklarına rağmen...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 29 Kasım 2016 - İstanbul

Gerek Türkiye, gerek Rusya ve en son olarak Avrupa'nın doğalgaz ihtiyacını karşılayacak olan "Türk Akımı Projesi" devlet nezdinde resmiyet kazandı. Proje Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dışişleri Komisyonu tarafından onaylandı. Komisyon oldukça büyük öneme sahip olan Türkiye ve Rusya arasında ikili anlaşmaların uygun bulunduğuna dair üç farklı kanun tasarısını kabul etti. Bunların arasında Türk Akımı Doğalgaz Hattı Projesi en önemlilerinden biri.

Rusya ve Türkiye tarafından büyük önem arzeden Türk Akımı projesine büyük bir hız kazandıracak olan onaylama sonrasında bu kez gözler bu önemli anlaşmalarla Dolar'ın ne hal alacağı. Bugün düşüş trendinde sakin bir gün geçiren dolar, yeni iş gününde kaç liradan işlem görmeye başlayacak şimdiden merak konusu.

Komisyonda, ilgili bakanlık bürokratları tasarılara dair kısa bilgi verdi. Üç tasarı, ayrı ayrı görüşmelerin tamamlanmasının ardından, oylanarak kabul edildi.

Diğer taraftan TBMM Dışişleri Komisyonu'nda kabul edilen tasarılarlar arasında, Türkiye Cumhuriyeti ile Rusya Federasyonu Arasında Cezai Konularda Karşılıklı Adli Yardımlaşma ve Suçluların İadesi Anlaşması, Türkiye Cumhuriyeti Topraklarında Bulunan Rus Defin Yerleri ile Rusya Federasyonu Topraklarında Bulunan Türk Defin Yerleri Hakkında Anlaşması ve Türk Akım Gaz Boru Hattı Projesine İlişkin Anlaşmaları bulunuyor.

- Türk Akımı Projesi için ilk imzalar 10 Ekim'de atılmıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya ziyareti kapsamında Türk Akımı projesi ile ilgili en önemli adımlar atılmıştı. 

İstanbul'da 10 Ekim 2016'da düzenlenen 23. Dünya Enerji Kongresi kapsamında ilk büyük imzalar atılmıştı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..