Türkiye 01.04.2020 Vaka Sayısı Açıklandı! İşte son rakamlar...

Bakan Koca, Türkiye'de koronavirüs vaka sayını açıkladı. 1 Nisan 2020 tarihinde yeni vaka sayısı, yapılan test sayısı ve ölümlü vaka sayısı güncellendi!

Türkiye 01.04.2020 Vaka Sayısı Açıklandı! İşte son rakamlar...
Editör: Hakan A.
01 Nisan 2020 - 19:57 - Güncelleme: 01 Nisan 2020 - 19:58
Bakan Koca, Koronavirüs vaka sayılarına ilişkin güncellenen rakamları açıkladı. Koca, 1 Nisan tarihinde Türkiye genelinde en son vaka sayısını duyurdu.

Emlak Pencerem - 1 Nisan 2020


Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, koronavirüs ölüm ve yeni test sayılarına ilişkin son 24 saate ilişkin verileri paylaştı. Koronavirüs salgını kapsamında Türkiye genelinde son 24 saat içerisinde vaka sayılarında ne kadar artış yaşandığına ilişkin son veriler paylaşıldı. Koronavirüs vakalarına ilişkin bugün ne kadar test yapıldı ve son vaka sayıları ne kadar oldu?  Güncel rakamlar ne oldu?

 Dr. Fahrettin Koca, 1 Nisan tarihli son veriler kapsamında: 

''Virüs çok kolay bulaşıyor, izolasyonun ve sosyal mesafenin çok önemli olduğunun altını çizmek istiyorum. Herkesin kendini izole etmesini önemsiyoruz. Test sayımız 100 bini geçti, günlük test kapasitemiz 15 bini buldu. Kit sorunundan öte, bunu çalışabilecek merkezlerin olması önemli. Haftaya 20 25 bin aralığına çıkacağımıza inanıyorum, biz sahayı taramak istiyoruz. Test sayısı her geçen gün daha çok artacak, önemli olan burada hayatını kaybedenlerin sayısını minimalize etmek. Hastalık bulgusu olan kişilere bu test yapılmalı ve bu dönemde herkes kendini pozitifmiş gibi izole ederek bu dönemi geçiriyor olmalı, bu son derece önemli. Hedefimiz hayatını kaybeden vatandaşların sayısını azaltmak'' dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum