Türkiye Maarif Vakfına yeni kaynak

Türkiye Maarif Vakfına aktarılacak kaynak için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeni bir karar yayımlandı.

Türkiye Maarif Vakfına yeni kaynak
Editör: Hakan A.
04 Şubat 2021 - 08:17
Türkiye Maarif Vakfı için bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı kapsamında para aktarılmasına karar verildi.Peki Vakfa ne kadar para aktarılacak?

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 4 Şubat 2021 - İstanbul


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ve 3492 karar sayılı Türkiye Maarif Vakfına Kaynak Aktarılması Hakkında Karar bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

–– Türkiye Maarif Vakfına Kaynak Aktarılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3492)

Bu kararın amacı, yurt dışında insanlığın ortak birikim ve değerlerini esas alarak örgüt ve yaygın eğitim hizmetleri vermek ve geliştirmek amacıyla okul, eğitim kurumu ve yurtlar gibi tesisler açmak, yurt içi de dahil olmak üzere bu kurumlarda görev alabilecek eğitmenleri yetiştirmek, okul öncesi eğitimden üniversite eğitimine kadar tüm eğitim süreçlerinde burs vermek, bilimsel araştırma-geliştirme çalışmaları ile yayınlar yapmak ve yeni metodlar geliştirmek ve faaliyet gösterdiği ülkenin mevzuatına uygun diğer eğitim faaliyetlerini yürütmek amacıyla kurulan Türkiye Maarif Vakfına kaynak aktarılmasıdır.

Kaynak Tutarı

Türkiye Maarif Vakfına, Vakfın amaçlarını gerçekleştirmek için yapacağı hizmetlere ilişkin giderlerin karşılanmasına yönelik olarak, 2021 yılında Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden 1 Milyar 231 milyon 98 Bin TL kadar kaynak aktarılabilir.

türkiye maarif vakfına ne kadar kaynak aktarılacak?

YORUMLAR

  • 0 Yorum