Türkiye Müteahhitler Birliği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü açıklaması

TMB) Başkanı Yenigün, 'Bundan sonraki süreçte ülke olarak üzerimize düşen, yapısal reformlara ara vermeden daha gelişmiş bir demokrasiye ve daha yüksek refaha sahip bir toplum yaratmaktır' dedi.

Türkiye Müteahhitler Birliği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü açıklaması
Editör: Hakan A.
14 Temmuz 2020 - 15:00
Türkiye Müteahhitler Birliği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
 
Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 14 Temmuz 2020 - İstanbul


Türkiye’nin demokrasi ve milli birlik adına dört yıl önce son derece büyük ve başarılı bir sınav verdiğini ifade eden Yenigün, “Bu çerçevede 15 Temmuz kahramanlarımıza şükranlarımızı sunuyor, yaşananların tekrarına karşı ülkemizin bağımsızlığı, demokrasi ve refah dolu yarınları için herkesi sorumluluk içinde davranmaya davet ediyoruz” diye konuştu

Yenigün, şöyle devam etti:

“15 Temmuz 2016’da Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ve siyasi partilerimizin iradesinin yanında tüm Türkiye, farklılıklarını bir kenara bırakarak, demokrasimize kast edenlerin karşısında tek vücut olmuştur. Demokrasi, milli birlik ve beraberlik açısından çok önemli bir sınav başarıyla verilmiştir. Demokratik bir hukuk devleti çatısı altında barış içinde yaşamak aydınlık bir geleceğin ön koşuludur. Sürdürülebilir ekonomik büyüme ve toplumsal kalkınmadan ancak bu koşul mevcutsa bahsedilebilir. Bu çerçevede bundan sonraki süreçte de üzerimize düşen, kararlılık içinde geleceğe odaklanarak yapısal reformlara ara vermeden daha gelişmiş bir demokrasi ile daha yüksek refaha sahip bir toplum yaratmaktır. Ekonomimizin lokomotifi inşaat sektörünün çatı kuruluşu olarak biz de yönetimimiz ve üyelerimizle Türkiyemize daha fazla değer katmak için üzerimize düşeni en iyi şekilde yerine getirmeye devam edeceğiz”

YORUMLAR

  • 0 Yorum