Ulaştırma Bakanlığı'ndan flaş Avrasya Tüneli açıklaması! Zam yapılmamıştır...

Avrasya Tüneli geçiş ücretlerine ilişkin gün içerisinde yapılan zam haberleri sonrasında ulaştırma

Ulaştırma Bakanlığı'ndan flaş Avrasya Tüneli açıklaması! Zam yapılmamıştır...
Editör: Hakan A.
31 Ocak 2019 - 16:44 - Güncelleme: 31 Ocak 2019 - 16:50

Gündeme bomba gibi düşen Avrasya Tüneli zam haberi sonrasında Ulaştırma Bakanlığı konuyla ilgili açıklamada bulundu. Günün sıcak gelişmesi Avrasya Tüneli zam haberi ile başladı... İşte Bakanlık tarafından yapılan flaş açıklamanın ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberler - 31 Ocak 2019 - İstanbul


Avrasya Tüneli geçiş ücretlerine ilişkin zam haberi sonrasında Bakanlık açıklamada bulunarak "zam söz konusu değildir" denildi.

1 şubat itibariyle geçerli olacak Avrasya Tüneli zam haberi sonrasında Bakanlık tarafıdnan son dakika açıklama geldi.Ulaştırma Bakanlığ tarafından yapılan flaş açıklamada, "Avrasya Tüneli geçiş ücretlerinde herhangi bir artış yapılmamıştır. Avrasya Tüneli'nin internet sitesinde kısa süreliğine yer alan "yeni ücret tablosu" siteye sehven konulmuş olup kısa sürede kaldırılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Avrasya Tüneli geçiş ücretleri hakkında

  İstanbul’un iki yakasını deniz altından tüp geçitle bağlayarak şehir trafiğine nefes aldıran Avrasya Tüneli geçiş ücretlerinde herhangi bir artış yapılmamıştır.

    2018 yılında otomobiller için 23,30 TL ve minibüsler için 34,90 TL olarak alınan geçiş ücretleri, aynen devam etmektedir.

    Avrasya Tüneli’nin internet sitesinde kısa süreliğine yer alan “yeni ücret tablosu” siteye sehven konulmuş olup kısa sürede kaldırılmıştır.  

    Avrasya Tüneli’nden yapılan geçiş ödemeleri hâlihazırda kullanılan OGS veya HGS hesabından yapılmaktadır. Geçiş ücretleri, son teknoloji ürünü tasarıma sahip serbest akış sistemi yardımıyla ödenmekte ve kullanıcılara kesintisiz yolculuk sağlayabilmek için gişelerde nakit veya kredi kartı ile ödeme seçeneği bulunmamaktadır.

    ​Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum