"Yeni Evim" sıfır konut kampanyası ayrıntıları belli oldu!

Yeni Evim konut kampanyasına katılmak isteyenlerin merak ettiği ayrıntılar belli oldu. Sıfır konut kampanyasında 0,69 faiz oranı ile 15 yıla varan vade seçenekleri "Yeni Evim" kampanyası reklam filmi ile iki bakan tarafından duyuruldu. Peki hangi şartlar kampanya dahilinde uygulanacak?

04 Ocak 2023 - 23:23
TAKİP ETTAKİP ET

Ev sahibi olmak isteyen "Orta Gelir Grubu"na yönelik başlatılan sıfır konut kampanyasının adı "Yeni Evim" olarak açıklandı. BUgün iki Bakanın katılımı ile atartı verilen, 16 Ocak tarihinde başvuruların yapılacağı Yeni Evim konut satış kampanyası reklam filmi yayımlandı.

Bakan Nurettin Nebati ve Bakan Murat Kurum, yüz binlerce orta gelirli aile için başlatılan "Yeni Evim" konut kampanyasını açıkladı. Merakla beklenen kampanya sıfır konutlar için geçerli olacak. 

  • 0,69 FAİZ ORANI

Yüzde 10 peşin ödeme ile İstanbul başta olmak üzere, çok sayıda ilde yer alan konut projelerinden 0,69 faiz oranı ile 15 yıla varan vade seçenekleri ile ev sahibi olmak mümkün olacak. 3 Kamu bankası tarafından 5 milyon TL kredi kullanılabilecek "Yeni Evim" kampanyasına dair ayrıntılar belli oldu.

  • "Yeni Evim" Konut Kampanyası Şartları Neler?

Projelerden sıfır konut sahibi olmak isteyen vatandaş için uzun vadelerde, düşük faizlerde ev fırsatı sunulan kampanya hakkında tüm ayrıntılar bugün düzenlenen tanıtım toplantısı ile açıklandı. Kampanya ayrıntılarına altta verdiğimiz bağlantıdayer alan haberden öğrenebilirsiniz.

"Yeni Evim" kampanyası 0,69 faiz oranı, 180 ay vade ile orta gelirliyi sıfır konut sahibi yapacak! İşte Yeni Evim şartları ve detayları

 

  • #YeniEvim ile evi olmayan vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılık yapıyoruz.
  • Kampanya 0 vleri kapsayacak.
  • Konutlar 5yıl satılamayacak. 
  • Bitmiş konutlar, devam edenler ve garantörlük sözleşmesi imzalanan yeni projelerden ev alınabilecek. 
  • Başvurular 16 Ocakta!