Yahoo 4.8 milyar dolara satıldı

Yahoo 4.8 milyar dolara satıldı

Yahoo hissedarları onayladı ABD'li dünyaca ünlü internet sitesi Yahoo resmen satıldı. Efsane site Yahoo, toplam 4.48 milyar dolara Verizon şirketine satılıyor.

09 Haziran 2017 - 10:25

Bir zamanlar dünyanın önemli internet hizmet veren siteerinden biri olan Yahoo kan kaybı yaşadıkça işler planlandığı gibi gitmedi. Amerikalı ünlü site Yahoo satıldı satılıyor iddiaları bu kez gerçek oldu. Yahoo'nun Verizon'a satışı resmileşiyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 9 Haziran 2017 - İstanbul

Bir zamanların en efsane sitelerinden Yahoo, google ile tahtını kaybedince gelişen teknoloji ve dünyaya ayak uyduramadı ve ilk zamanlarda gördüğü ilgi her geçen gün azalarak piyasadaki ağırlığını yıllar önce kaybetti. Çok sayıda CEO ile çalışan, yinede istenilen verimin alınamadığı Yahoo ile alakalı satış söylentileri uzun süredir gündemdeydi. 

Beklenen Yahoo'nun satışı gerçek oluyor. Alıcı Verizon şirketi. Ödeyeceği rakam ise yine uçuk kaçık bir rakam. Verizon Yahoo hisselerini 4.8 milyar dolar bedelle satın alıyor.Söz konusu satş işleinin ise 13 Haziran tarihinde sonlanacağı gelen son dakika haberleri arasında.

Yahoo''nun el değiştirmesi sonrasında eski gücüne kavuşabilecek mi, yeniden dünya üzerinde kullanılan bir site olabilecek mi en çok merak edilen konular arasında başı çekiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..