Yargıtay Başkanlığı Hizmet Binası inşaatı hızla ilerliyor

Başkent Ankara'nın dev projesi Yargıtay Hizmet Binası hızla ilerliyor. Yerli ve milli malzemelerle inşaatı devam eden İncek'te yükselen Yargıtay Başkanlığı Hizmet Binası toplam 10 blok olarak hizmet verecek.

Yargıtay Başkanlığı Hizmet Binası inşaatı hızla ilerliyor
Editör: Hakan A.
09 Ocak 2019 - 14:26

Bakan Kurum, İncek'te inşaatı süren Yargıtay Başkanlığı Hizmet Binası'nda incelemelerde bulundu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 9 Ocak 2019 - İstanbul


Başkent Ankara'da İncek'te toplamda 10 blok olarak hayata geçirilen Yargıtay Başkanlığı Hizmet Binası inşaatı hızla devam ediyor. 

Çevre ve Şehircilşk Bakanı Murat Kurum, Yargıtay için hayata geçirilen yeni hizmet binası inşaatında incelemelerde bulunurken, yetkililerden gelinen son durum hakkında bilgi aldı.

Bakan Kurum ziyaretini sosyal medya hesabı üzerinden, "Altı farklı binada hizmet veren yüksek yargı faaliyetlerinin tek alanda toplanması amacıyla; Bakanlığımızca İncek Bulvarı’nda yapımı gerçekleştirilen yeni Yargıtay Başkanlığı Hizmet Binası inşaatında Yargıtay Başkanımız Sayın İsmail Rüştü Cirit ile birlikte inceleme yaptık.

Tamamen yerli malzemeler kullanarak inşa ettiğimiz 10 bloktan oluşan projemiz; kültürümüzü yansıtan mimarisi, enerji verimli ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkıyor."
paylaşımıyla duyurdu.

Yargıtay Başkanlığı Hizmet Binası

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından ihale edilen ve 2017 yılında inşaatına başlanan Yargıtay Başkanlığı Hizmet Binası Projesi toplam 486 Bin metrekare büyüklüğünde proje alanı üzerinde V şeklinde yükseliyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum