Yarım kalan o inşaatları Alman firma tamamlayacak.

TMSF ile Alman firma arasında Dumankaya ile Fi Yapı inşaat firmaları için anlaşma imzalanıyor. İşte yarım kalan o inşaatlar için yapılacaklar...

Yarım kalan o inşaatları Alman firma tamamlayacak.
Editör: Hakan A.
21 Haziran 2018 - 13:11

Dumankaya İnşaat ile Fi Yapı inşaat şirketlerinin geride bıraktıkları mağdurlar için gün çözüm günü... Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devredilen ve kayyum atanan Dumankaya ve Fi Yapı firmalarına ilişkin flaş bir gelişme yaşanıyor. Alman firma ile TMSF arasında imzalanması planlanan yarım kalan inşaatların tamamlanmasına yönelik anlaşma bugün imzalanıyor. İşte son dakika gelişmenin ayrıntıları.

Peşinde çok sayıda mağdur bırakan ve FETÖ'den el konulan Dumankaya ile Fi Yapı inşaat firmaları için TMSF ile Alman firması anlaştı bugün masada anlaşma imzalanacak.

 8 bini aşkın Dumankaya ve Fi Yapı mağdurunun da sorunun çözümüne ilişkin önemli adım bugün atılıyor. Alman firma ile yarım kalan inşaatlar tamamlanacak. Çok sayıda mağduru bulunan iki inşaat firması TMSF yönetimi tarafından atanan kayyumlar tarafından yönetilirken, uzun bir süredir beklenen güzel haber nihayet geldi. Yarım kalan inşaatların tamamlanması ve mağduriyetlerin çözümü açısından atılacak bu önemli adım sayesinde binlerce ev sahibi olmayı beklen vatandaş evlerine kavuşabilecekler.

Şimdi gözler Dumankaya ve Fi-Yapı inşaat şirketleri için TMSF ile Alman şirketi arasında imzalanacak olan anlaşma sonrasında yapılacak olan açıklamalara ve sürecin nasıl ilerleyeceğine yönelik açıklamalara çevrilmiş durumda.

YORUMLAR

  • 0 Yorum