Reklamı Geç
Yaşlılar esnafa giderken gençlerin tercihi AVM

Yaşlılar esnafa giderken gençlerin tercihi AVM

Gümrük Bakanlığı tarafından yapılan son araştırmanın detayları paylaşıldı. Buna göre alışveriş alışkanlıklarında 4 bin kişiyle yapılan anketin sonuçlarına göre gençler AVM’leri, yaşlılar ise esnafı tercih ediyor.

05 Nisan 2017 - 09:30

Türkiye'de AVM kültürü hızla yayılırken, özellikle gençlerin hedefinde AVM'ler bulunuyor. Yaşlılarda ise durum oldukça farklı. Esnafından vazgeçmeyen yaşlılar alışverişlerini mahalle esnafından yapmaya devam ediyor. İşte Bakanlık tarafından yapılan o anketin sonuçları.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 5 Nisan 2017 - İstanbul

Ülke genelinde hemen hemen her noktaya açılmaya devam eden AVM'ler mahalle esnaflarını zora sokarken, alışveriş anlayışınıda değiştiriyor. Türkiye'de alışveriş alışkanlıkları yaşlı genç demeden değişime uğramaya devam ederken, konuya ilişkin yapılan son anketten çıkan sonuçlar pek de şaşırtmadı.

Gümrük Bakanlığı tarafından alışveriş alışkanlıkları için 4 bin kişiyle gerçekleştirilen bir anket yapıldı. Yapılan Ankette çıkan sonuçlar ise oldukça çarpıcı. Gençler AVM’leri, yaşlılar ise esnafı tercih ediyor.

 Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan çalışma kapsamında, vatandaşlara "alışveriş merkezleri mi esnaf mı?" diye sorular sorulurken, yapılan bu ankette gençlerin AVM'yi tercih ettikleri, 50 yaş üstü grubun ise esnafı seçtiği belirlendi. 

Aynı anketin sonuçlarında bir başka öne çıkan veri ise Kadınlar oldu. Kadınlar da erkeklere oranla AVM'leri tercih ettiği belirlendi. Ankette ortaya çıkan sonuçlar esnafın sosyal yönlerinin önemini çıkardı. Esnafın büyük marketlere karşı ikili ilişkiler yoluyla tercih edilir hale geldiği gözler önüne serilmiş oldu. Yaşlılarda durum biraz daha farklı. 50 yaş ve üzeri grupla yapılan ankette esnafla sohbet etmek için alışverişini mahalle esnafından yapanların sayısı da azımsanmayacak kadar çok.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..