Reklamı Geç
Yeni Zelanda ’da 7.8 büyüklüğünde deprem sonrası tsunami

Yeni Zelanda 'da 7.8 büyüklüğünde deprem sonrası tsunami

Yeni Zellanda 7.8 şiddetinde bir depremle sallandı. Deprem sonrasında 4 metreden fazla büyüklükte tsunami meydana geldiği bildirildi. Ölü sayısı hakkında net bir bilgi yok.

14 Kasım 2016 - 07:31

Son deprem haberi bu kez Yeni Zellanda'dan geldi. Merkezi Yeni Zellanda'nın Kuzey bölgesinde meydana gelen 7.8 büyüklüğündeki deprem büyük korku ve paniğe neden olurken, dev dalgaların büyüklüğü 4 metreden fazla ölçüldü.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 14 Kasım 2016 - İstanbul

Yaşanan deprem çok sayıda bölgede hissedilirken, tsunami alarmı verildiği görüldü. Deprem sonrasında gelen ilk bilgilere göre çok sayıda artçı deprem meydana gelirken, çok sayıda binada hasar oluştuğu, çok sayıda tren seferlerinin yapılamadığı gelen bilgiler arasında. Yeni Zellanda depremi sonrasında tüm eğitim kurumları, tüm binaların tek tek kontrol edileceği ifade edildi. Depremde ölü sayısına ilişkin gelen ilk bilgilere göre 2 olduğu, ölü sayısının artmasından endişe duyulduğu kaydedildi.

Yeni Zellanda depreminin Merkez üssünün Christchurch kentinin 91 kilometre kuzeydoğu bölgesi olduğu bildirildi. Deprem sonucu başta otoyol, köprü ve çok sayıda binada hasarların meydana geldiği bildiriliyor. 7.8 büyüklüğündeki depremden hemen sonra 100'den fazla artçı depremin olduğu ülkede halen artçı şokların sürdüğü ifade ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..