Yerli otomobilin adı ne olacak? İşte cevabı...

Merakla beklenen yerli otomobilin adı belirlendi. TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, marka beğeni endeksinde çıkan ismi duyurdu. Peki 2022'de üretim bandından inecek yerli otomobilin adı ne olacak?

Yerli otomobilin adı ne olacak? İşte cevabı...
Editör: Hakan A.
07 Ağustos 2020 - 13:37 - Güncelleme: 07 Ağustos 2020 - 13:42
Türkiye ve Dünyada büyük yankı uyandıran yerli ve milli otomobil hakkında her detay büyük bir merakla bekleniyor. Diğer taraftan yerli ve milli imkanlarla üretilecek yerli otomobilin adı da büyük merak konusu olmuş durumda. Yerli otomobilin adı için TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, marka beğeni endeksinin tamamlandığını açıkladı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 7 Ağustos 2020 - İstanbul


Merakla beklenen yerli ve milli otomobilin adı nihayet belli oldu. TOGG'dan beklenen yerli otomobile ilişkin son dakika haberi geldi. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO'su Gürcan Karakaş yerli otomobil için düşünülen isimler ile alakalı olarak marka beğeni endeksinin tamamlandığını duyurdu. Peki yerli otomobilin adı ne olacak? İşte merak edilen sorunun yanıtı...

Milyonlarca Türk vatandaşını heyecanlandıran yeni gelişme yerli otomobil ile alakalı. Geçtiğimiz ay yeni fabrikjanın temelleri atılırken, yerli oto için her türlü detaylı çalışma hızla devam ediyor. Gelecek yıl tamamlanması planlanan yerli otomobil fabrikası için temel atma töreni Gemlik fabrikası için Başkan Erdoğan'ın katılımı ile törenle gerçekleştirilmişti. İnşaat çalışmaları hızla devam ederken, diğer taraftan yerli otomobilin isim çalışması hızla devam ediyor.


yerli otomobil adı TOGG

Konuyla alakalı TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, marka beğeni endeksinin tamamladıklarının  altını çi,zerek, 'Yaptırdığımız endekste TOGG'un marka beğeni endeksi yüzde 73'lere çıktı. Dolayısı ile şimdilik yola TOGG markası ile devam etme kararı aldık' ifadelerini kullandı.

Fabrikadan üretim bandından inecek olan yerli otomobil TOGG markası adı altında üretilmiş olacak.

Diğer tartaftan Gürcan Karakaş twitter hesabından yaptığı son paylaşımında 'Bundan sonraki adımlarımız' paylaşımını yaptı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum