YourKeyTurkey.gov.tr gayrimenkul hakkında en doğru bilgiyi verecek

Türkiye'den gayrimenkul satın almak isteyen yabancıya hizmet verecek olan, başvuru sürecinden itibaren doğru yönlendirilmesini sağlayacak olan bilgi portalı 4 dilde Your Key Turkey üzerinden hizmet vermeye başladı.

YourKeyTurkey.gov.tr gayrimenkul hakkında en doğru bilgiyi verecek
Editör: Hakan A.
18 Kasım 2019 - 14:21 - Güncelleme: 21 Kasım 2019 - 23:41

Gayrimenkul sektöründe yabancıya konut satışının önünü açacak olan düzenlemeler arasında yer alan, yabancı uyruklu vatandaşların taşınmaz edinmesinde en doğru bilgileri içerecek olan dev hizmet Your Key Turkey portalı adı altında yayına başladı. Yeni dönemde yabancı vatandaşlar her türlü bilgiye bu portal üzerinden kolayca ulaşabilecek.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 18 Kasım 2019 - İstanbul


İnşaat ve emlak sektöründe konut satışlarının önünü açmak, yabancı yatırımcıya daha cazip bir ortam sunmak amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü öncülüğünde başlatılan bilgi portalı Your Key Turkey yayına başladı.

Tapu Sicil ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kadastrosu Genel Müdürlüğü tarafından 6 farklı dilde (İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, Rusça ve İspanyolca) hazırlanan ve yabancıların güncellenen verilere ulaşmalarını sağlayan yourkeyturkey.gov.tr Tüm süreç boyunca rehber olacak.Şuan aktif 4 dilde hizmet vermeye başlayan Your Key Turkey web bilgi portalında yabancı uyruklu vatandaşlara her türlü gayrimenkul, şehir ve istatistiki bilgiler verilecek. Ev almak isteyen, yatırım yapmak isteyen yabancı ülke vatandaşları yourkeyturkey.gov.tr üzerinden konuştukları dil üzerinden Türkiye'de emlak, gayrimenkul yatırımı yapmak için en doğru bilgiye sahip olacaklar.

YourKeyTurkey.gov.tr sitesinde; Türkiye'de emlak almaya hak kazanan ülkelerin vatandaşları arasında olup olmadığı, istatistiksel bilgilere, Neden, nasıl ve nereye yatırım yapılması gerektiğine dair bilgilere, yasal bilgilere ve iş akışlarına, vatandaşlık edinimi hakkındaki her türlü bilgilere, Konum, ölçümler, Yandex haritaları, ortofoto haritaları ve birçok katmanın yanı sıra yatırım yapılacak olan gayrimenkulle ilgili yatırım yoğunluğu haritaları ve analizlerini kullanarak mekansal bilgilere, blok, parsel, tip, taşınmazın alanı gibi bilgilere kesintisiz online olarak erişilebilecek.

your key turkey yourkeyturkey.gov.tr

Ayrıca, E-randevu sistemini kullanarak emlak ile ilgili her türlü işlem için tapu sicil müdürlüklerinden randevu alınabilecek.

Yakın bir zamanda web-tapu uygulaması sayesinde, emlak ile ilgili başvuru, emlak hakkında her türlü bilgiye, beyanda bulunmaya ve yapılacak işlemler için yasal ücretlerin ödenmesine olanak sağlanmış olacak.

YORUMLAR

  • 1 Yorum