Yurt dışından ülkeye dönenler 14 gün karantina sürecine alınacak!

İstanbul Valililiği tarafından son dakika uygulanacak koronavirüs karantina önlemlerine yurt dışından gelenler eklendi. Boşaltılan öğrenci yurtlarında 14 gün karantina süreci başlıyor.

Yurt dışından ülkeye dönenler 14 gün karantina sürecine alınacak!
Editör: Hakan A.
16 Mart 2020 - 13:32
Koronavirüs önlemleri kapsamında yeni bir karantina süreci başlatıldı. İstanbul Valiliği yurt dışından gelen vatandaşların karantinaya alınacağını duyurdu. Öğrencilerin boşalttığı İstanbul'daki öğrenci yurtlarında 14 gün boyunca karantina altına alınacak.

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri - 16 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye'de karantina süreci hızlı başladı. Devletin hemen her kurumu koordine halinde koronavirüs önlemlerini uygulamaya devam ediyor. Yeni karantina önlemleri ise bu sabah itibariyle uygulamaya konulmuş durumda. İstanbul Valiliği: İstanbul'a yurt dışından dönen vatandaşlarımız, boşaltılan öğrenci yurtlarında 14 gün karantina altında tutulacak.

Konuyla alakalı Resmi duyuru İstanbul Valiliği'nden yapıldı. 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 9 Avrupa ülkesinden gelecek vatandaşlarımızla ilgili olarak İstanbul'da karantina/ gözetim tedbirleri aldık. “Tedbirleri ne kadar sıkı tutarsak, tehdit o kadar zayıflar.”

"Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları üzerine Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay Başkanlığında, 15 Mart 2020 tarihinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Ulaştırma ve Altyapı Başkanı Mehmet Cahit Turhan'ın katılımlarıyla yapılan toplantıda Koronavirüs tedbirleri kapsamında; Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda'ya "geçici olarak kısa süreliğine giden veya bu ülkelerde öğrenci olarak bulunan ve ülkemize dönmek isteyen" vatandaşlarımızdan 16 Mart Pazartesi günü (bugün) saat 17.00'ye kadar bulundukları ülkelerdeki Türk diplomatik temsilciliklerine başvuran vatandaşlarımızın Türkiye'ye dönüşleri 17 Mart Salı günü saat 24.00'e kadar sağlanacaktır. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun tedbirleri doğrultusunda Valiliğimiz koordinasyonunda İstanbul'a gelecek vatandaşlarımız 14 gün süreyle karantina/gözetim altına alınacaklardır"  ifadelerine yer verildi.

Yurt dışından ülkeye dönenler 14 gün karantina sürecine alınacak!

14 gün boyunca karantina uygulanacak olan yurtlar hangileri?

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı olan İstanbul'da Kanuni Sultan Süleyman Erkek Öğrenci yurdu başta olmak üzere, Fatih Sultan Mehmet Karma Öğrenci yurdu ile Florya Beşyol Kız Öğrenci Yurdu olarak açıklandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum