Zeytinburnu Millet Bahçesi için yıkım çalışması başlıyor

İstanbul Zeytinburnu Millet Bahçesi için geri sayım başlıyor. İnşaat çalışmaları için yıkım aşaması 10 Mart tarihinde başlayacak. Peki Zeytinburnu Millet Bahçesi nerede, nasıl gidilir, içerisinde neler olacak?

Zeytinburnu Millet Bahçesi için yıkım çalışması başlıyor
Editör: Hakan A.
09 Mart 2020 - 14:27

İstanbul Zeytinburnu ilçesinde hayata geçirilecek olan dev Millet Bahçesi için yıkım çalışmalarına başlanıyor. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 9 Mart 2020 - İstanbul


55 Bin Metrekarelik Dev ‘Millet Bahçesi’ İçin Yıkım Çalışmaları Başlanıyor..!

Zeytinburnu’nun tam merkezinde yer alacak olan 55 bin metrekarelik dev ‘Millet Bahçesi’ için Askeri Lojmanlar’ın yıkım çalışmaları başlıyor. 55 bin metrekarelik Millet Bahçesi, sadece Zeytinburnu’na değil, çevre ilçelere de İstanbul’un en özgün yeşil alanlarından birini sunmayı amaçlıyor. Zeytinburnu’nun tam ortasına konumlandırılacak Millet Bahçesi’nin inşası için ilk adım atılıyor. 10 Mart 2020 Salı günü saat 11.00’de başlayacak olan yıkım çalışmaları ile birlikte inşaat süreci hızla başlayacak.

Zeytinburnu’nun her noktasından rahatlıkla ulaşılabilecek Millet Bahçesi’nde 3 bin 500 metrekarelik biyolojik gölet, renkli bitki deresi, spor sahaları, 420 metrekarelik 6 adet egzersiz (Fitness) istasyonu, 1.800 metrekarelik çeşitli yaş gruplarına uygun 3 adet çocuk oyun alanı, 3 metre genişliğinde 2 kilometrelik koşu parkuru, 2 metre genişliğinde 3 kilometrelik bisiklet yolu, 4 metre genişliğinde 2.800 metre uzunluğunda yürüyüş yolu, piknik alanı, toplam 33 metre genişliğinde çim tepeleri, 35 bin 300 metrekarelik yeşil alan, 4D Sinevizyon Merkezi, 700 çeşit bitki türünün koruma altına alındığı Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nin örneği sayılan Şifalı Bitkiler Bahçesi, kaya bahçeleri, süs havuzları, dinlenme ve oturma alanları, açık teraslı büfe, cami, bay, bayan ve engelli lavaboları, kültürel ve sosyal aktivitelerin yapılabileceği birçok alanlar yer alacak.

Zeytinburnu Millet Bahçesi için yıkım çalışması başlıyor

Zeytinburnu Millet Bahçesi nerede, nasıl gidilir?

Millet Bahçesi, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi, kaymakamlık hizmet binası, belediye hizmet binası, AVM ve 58. Bulvar’ın hemen yanı başında yer alacak. Marmaray, otobüs ve minibüs duraklarına 5 dakika yürüme mesafesinde konumlandırılıyor.

Tarih: 10 Mart 2020 – Salı

Saat: 11.00

Yer: Beştelsiz Askeri Lojmanları / Zeytinburnu / İstanbul

YORUMLAR

  • 0 Yorum