Ziraat Bankası 1,1 milyar dolar krediyi kaptı

Türkiye'nin en büyük kamu bankası olan Ziraat Bankası, 1.1 milyar tutarında sendikasyon kredisi aldığını duyurdu.

Ziraat Bankası 1,1 milyar dolar krediyi kaptı
Editör: Hakan A.
10 Nisan 2020 - 14:00
Türkiye ve Dünya Covid-19 nedeniyle zor günlerden geçerken Zraat Bankası elini taşın altına koyarak esnafa, çiftçiye, emekliye, vatandaşın her kesimine destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Ziraat Bankası, 1,1 milyar tutarında sendikasyon kredi aldığını duyurdu.

Ekonomi Haberleri  - 10 Nisan 2020 - İstanbul


Türkiye'de en büyük kamu bankası olarak anılan Ziraat Bankası, 22 ülkeden 38 bankanın katılımıyla 1,1 milyar dolar dış kaynak temin ettiğini açıkladı. 

1,1 Milyar Dolar sendikasyon kredisi sağlayan Ziraat Bankası tarafından konuyla alakalı yapılan açıklamada, 'Emirates NBD Bank ve Abu Dhabi Commercial Bank koordinatörlüğünde sağlanan, 597 milyon avro ve 415 milyon dolar olarak iki parçadan oluşan 1 yıl vadeli kredinin maliyetinin, geçen yılki avro maliyetinin 40 baz puan, dolar maliyetinin ise 25 baz puan altında kalarak sırayla Euribor+2,00 ve Libor+2,25 olarak gerçekleştirildi.' denildi. 

Açıklamada ayrıca, Koronavirüs sebebiyle tüm dünya merkez bankaları ve hükümetlerinin olağanüstü finansal önlemler almak zorunda kaldığı ve likiditenin öneminin daha da arttığı bu kritik dönemde dahi, 4 kıtada 38 uluslararası bankadan sağlanan bu büyüklükteki kredinin, Türkiye ekonomisine ve Ziraat Bankası'na olan güvenin bir kez daha teyidi olduğu ifade edildi.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum