0.79, 0.89 faiz oranıyla Vakıf Katılım'dan kamu lojmanı finansmanı için özel kredi

Kamu lojmanı almak isteyenler için konut kredisi finansmanlarında indirim yapan Vakıf Katılım, 0.79, 0.89 faiz oranları ile kamu lojmanlarına özel kredi sunmaya başladı.

0.79, 0.89 faiz oranıyla Vakıf Katılım'dan kamu lojmanı finansmanı için özel kredi
Editör: Hakan A.
04 Mart 2020 - 10:55

Ülke genelinde kamu lojmanlarına ilişkin satışlar devame derken, ev sahibi olmak isteyenler için kamu lojman kredilerinde indirimler devame diyor. Bu kapsamda Vakıf Katılım, lojman sahibi olmak isteyenlere özel finansman çözüm sunuyor. Bu doğrultuda ev sahibi olmak isteyenler 60 aya kadar 0.79, 61-120 ay arası da 0,89 oranından konut finansmanı kullanılabilecek.

Emlak Pencerem / Konut Kredisi Haberleri  - 4 Mart 2020 - İstanbul


Vakıf Katılım, kamuya ait yaklaşık 50 bin adet lojmanın ihale yoluyla satışına finansman sağlayacak. Bu doğrultuda ev sahibi olmak isteyenler 60 aya kadar 0.79, 61-120 ay arası da 0,89 oranından konut finansmanı kullanılabilecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kamuya ait yaklaşık 50 bin lojmanı ihale yoluyla satışa çıkardı. Vakıfların paylaşım kültürünü kamunun gücüyle birleştirerek katılım finans dünyasına yeni bir soluk getiren Vakıf Katılım, ev sahibi olmak isteyenler için hem finansman hem de tahsilat kolaylığı sağlayacak. Bu kapsamda Vakıf Katılım ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü arasında kamu lojmanlarının finansmana yönelik protokol imzaladı. İmzalanan protokole göre; Vakıf Katılım, peşin ödemeli satışlarda lojman satış bedellerini Şubelerin yanı sıra İnternet Şube ve Mobil Şube kanallarından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı adına tahsil edebilecek.Cazip kâr oranları

Bakanlık ile imzalanan protokole göre Vakıf Katılım, lojmanların ihale yoluyla satışında konut finansman desteği de sağlayabilecek. Kamu lojmanı almak amacıyla finansman başvurusunda bulunanlar için kâr oranını 60 ay için 0,79 olarak belirleyen Vakıf Katılım, 61 -120 ay arasında ise 0.89 kâr oranından finansman kullandıracak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum