Reklamı Geç
10 Bine yakın isim meslekten ihraç edildi (OHAL Kapsamında Yeni...

10 Bine yakın isim meslekten ihraç edildi (OHAL Kapsamında Yeni KHK yayımlandı)

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan 677 ve 678 sayılı Kanun Hükmündeki Kararnameler (KHK) kapsamında yeni ihraç listesi Resmi Gazete'de yayımlandı. TSK başta olmak üzere, Jandarma, Emniyet ve kamu kurumlarında yaklaşık 10 bin isim ihraç edildi, mesleğe iade edilenlerin tam listesi haberimizde.

22 Kasım 2016 - 08:51

Yeni OHAL kapsamında meslekten ihraç edilenlerin tam sayısı 9 Bin 977 olarak açıklandı. Hangi isimler, hangi kurumlardan ihraç edildi haberimizin sonunda listelere ulaşabilirsiniz. Karar Resmi gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak resmen yürürlüğe girmiş oldu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 22 Kasım 2016 - İstanbul

FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında devam eden soruşturmalarla yeni meslekten ihraçların açıklandığı Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan 677 ve 678 sayılı Kanun Hükmündeki Kararnameler (KHK) ile bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, 

677 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye (KHK) göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığında bin 259, Deniz Kuvvetleri Komutanlığında 391, Hava Kuvvetleri Komutanlığında 338, Jandarma Genel Komutanlığında 403, Emniyet Genel Müdürlüğünde ise 7 bin 586 personel toplamda ise 9 Bin 977 kişi mevcut görevlerinden ihraç edilerek meslekten atıldığı kaydedildi. Peki hangi kurumlardan hangi isimler meslekten ihraç edildi?

KHK kapsamıdna Bakanlar Kurulu Kararı veCumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla meslekten ihraç edilen kişilerin isim listesi yayımlandı. Çok sayıda isim başta TSK olmak üzere, Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Emniyet, ve kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, isimleri ByLock ve FETÖ soruşturmalarında geçen terörist yapıyla bağlantıları tespit edilen toplam 9 Bin 977 kişi çalıştıkları kurumlardan ihraç edildiği kaydedildi.

Kararname tam metni ;

- Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname tam metni için buraya bakınız

OHAL Kapsamında Yeni KHK ile ihraç edilen kişilerin isim listeleri için altta verilen bağlantılara bakmanız yeterli. İsim listeleri .pdf formatında, Resmi Gazete'nin yayımladığı gibi orjinal haliyle görebilirsiniz.

işte son dakika KHK kararname ile ihraç eidlenlerin isim listesi
 
(1) SAYILI LİSTE

 

(2) SAYILI LİSTE

(3) SAYILI LİSTE

(4) SAYILI LİSTE

(5) SAYILI LİSTE

(6) SAYILI LİSTE

(7) SAYILI LİSTE

(8) SAYILI LİSTE

(9) SAYILI LİSTE

(10) SAYILI LİSTE

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..