11 Nisan tarihli koronavirüs vaka sayısı açıklandı! 95 kişi daha yaşamını yitirdi...

11 Nisan tarihli Covid-19 vaka sayısı! 33 Bin 177 yeni test yapılan Türkiye'de son 24 saat içinde kaç vatandaşın testi pozitif çıktı, kaç kişi yaşamını koronavirüs nedeniyle kaybetti? İşte son rakamlar...

11 Nisan tarihli koronavirüs vaka sayısı açıklandı! 95 kişi daha yaşamını yitirdi...
Editör: Hakan A.
11 Nisan 2020 - 19:52 - Güncelleme: 11 Nisan 2020 - 19:53
Türkiye genelinde koronavirüs (Covid-19) Pandemi karşısında ölüm sayılarında en son rakamlar az önce açıklandı. Bakan Koca, 11 Nisan tarihinde yaşanan vaka sayılarına ilişkin açıklamada bulundu. İşte 11 Nisan itibariyle son 24 saatte  Türkiye genelinde koronavirüs vaka sayıları..

Güncel  - 11 Nisan 2020 - İstanbul


Türkiye'de koronavirüs salgını ile mücadele sokağa çıkma yasağı ile devam ederken, bugüne dair en son vaka sayıları açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 Pandemisi ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Her gece açıklanan koronavirüs vaka sayılarına ilişkin veriler beklenirken, sokağa çıkma kararı sonrasında bu akşam saatlerinde Bakan Koca'dan açıklamalar geldi.

Twitter üzerinden yaptıığı açıklamada, '31 Aralık’tan bu yana sürdürdüğümüz mücadeleden ödün vermemekte kararlıyız. Uyarılarımızın istisnasız her koşulda geçerli olduğunu unutmayın. Süreci birlikte, sağduyu içinde, başarıyla tamamlayacağız. Bu inançtan taviz vermeyelim. Mücadelemizin sonucuna odaklanalım.' dedi.

Bakan Koca, 'Ülkemiz, virüsün dünya kamuoyuna duyurulduğu 31 Aralık 2019’dan itibaren, bu tehdidi, sözün bilime ve bilim insanlarına bırakılacağı bir sağlık sorunu olarak ele almıştır. Bir halk sağlığı tehdidini diğer tüm konulardan ayıran stratejiye güvenin. Yüce Meclisimiz, Sağlıkta Şiddetin Önlenmesi Yasa Teklifi ile beklediğimiz adımı attı. Sağlık çalışanlarımızın salgınla mücadele ettiği günlerde bu zamanlama çok anlamlıdır. DEĞERLİ VEKİLLERİMİZ sizlerden istirhamımız, tasarının Meclis’in tümünün Evet oyuyla hemen yasalaşmasıdır. 

Genç arkadaşlardan isteğim şu: Belirti olmaması sizi yanıltmasın. Virüsü yenemeyecek kişilere virüs bulaştırma ihtimaliniz olduğunu unutmayın. Hareketli günlere mola verin, bu molada kararlı olun. Mücadelede siz hangi tarafta yer alırsanız, şans o tarafta olacak, bunu unutmayın.

Hikmetli bir söz, hepimiz birbirimizin eli, ayağı, gözü, kalbiyiz der. Kendimizi korumanın yolu, başkasına dikkat ve özenden geçer. Toplumumuz bu dikkate sahip. Toplumumuzda yüksek bir duyarlılık var. Hepimiz emin olalım: Millet-Devlet el birliğiyle, Koronayı mutlaka yeneceğiz.

Vaka sayımız, test sayısındaki artışla birlikte, öngörülebilir düzeyde artıyor. Bu artış, yoğun bakım sayısında gerçekleşmiyor. Tanıda daha hızlıyız, tedavi erken başlıyor. Türkiye tedavide ciddi başarı gösteriyor. Asıl başarı virüsten korunabilmekte.' ifadelerini kullandı. 

Son 24 saat içinde 33,170 test yapıldı ve 5,138 yeni tanı kondu. 95 kişi hayatını kaybederken 542 kişi iyileşti. -Test: 340,380 -Vaka: 52,167 -Vefat: 1,101 -Yoğun Bakım: 1,626 -Entübe: 1,021 -İyileşen: 2,965

11 Nisan tarihli koronavirüs vaka sayısı açıklandı! 95 kişi daha yaşamını yitirdi...

YORUMLAR

  • 0 Yorum