6 ay ötelemeli temel ihtiyaç kredisi paraları yatmaya başladı! 10 Bin TL isteyene 3 Bin TL kredi

Temel ihtiyaç destek kredisi kapsamında başvurulara geri dönülmeye başlandı! 4 Milyondan fazla vatandaşın beklediği, Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası'ndan başvuru yapanlara kredi geri dönüşleri başladı.

6 ay ötelemeli temel ihtiyaç kredisi paraları yatmaya başladı! 10 Bin TL isteyene 3 Bin TL kredi
Editör: Hakan A.
11 Nisan 2020 - 17:50 - Güncelleme: 19 Nisan 2020 - 10:47
Türkiye'nin üç dev kamu bankası tarafından kullandırılacak olan temel ihtiyaç destek kredisi kapsamında bekleyişler devam ederken, SM ve internet şubeleri üzerinden kredi bilgileri geri dönüşü yapılmaya başlandı. Ancak vatandaş yine istediğini bulamadı. 10 Bin TL'ye kadar ihtiyaç destek kredisi sağlayacak bankalar başvurulara göre daha az kredi tanımlıyor. 

Hükümet tarafından başlatılan Covid-19 Pandemisi tedbirleri kapsamında ekonomik anlamda vatandaşın ihtiyaçlarını karşılaması için başlatılan ve kamu bankaları tarafından dağıtılacak temel ihtiyaç kredisi başvurusu yapanları yakından ilgilendiren kredi geri dönüşleri başladı. Çok sayıda vatandaş kredi geri dönüşlerinin geldiği yönünde yorumlarda bulunuyor. Diğer taraftan vatandaşın kredi talebini bekleyen milyonlar bulunuyor. Kamu bankaları Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası, 6 ay ertelemeli 36 ay vadeli temel ihtiyaç kredisi başvurusu yapan vatandaşların inceleme aşamasından sonra dönüşlerini yapmaya başladı. Pek çok vatandaş banka hesaplarında kredileri görmeye başladı.
 

10 Bin TL isteyene 3 Bin TL kredi...


3 seçenek halinde 10 Bin TL'ye kadar kredi verecek olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, vatandaşın talepleri doğrultusunda kredi geri dönüşlerini sürdürüyor. Geçen bir haftalık süreçte vatandaş geç gelen kredi talepleri karşısında çok sayıda platformda isyanlarını dile getirirken, 10 Nisan 2020 Cuma günü itibariyle kredi başvurularına cevaplar gelmeye başladı. Olusmsuz alan vatandaşların yanı sıra 10 Bin TL talep edip 3 Bin TL kredi çıkan vatandaşlar bulunuyor. 

Özel Bankalar (Garanti BBVA, TEB, YKB, İş Bankası, İNG, QNB Finansbank, Akbank) 10 Bin TL'ye kadar ihtiyaç destek kredisi verecek mi? Bakan Albayrak ne dedi?Kredi kriterlerini değerlendiren Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank vatandaşın talep ettiği miktarlardan daha az bir miktarı kullanıma sunuyor. Bankalar, 5 Bin TL alt limit, 7 Bin 500 TL ve 10 Bin TL olarak açıkladıkları 3 kredi paketi dışında vatandaşa daha düşük kredi sağladığı gelen haberler arasında. Zira bankadan 5 Bin, 7 Bin 500 ve 10 Bin TL arasında seçeneklerden birini talep eden müşterisine 3 Bin TL kredi sağlaması vatandaşı memnun etmedi.
 

Bankalar sadece altta verilen Örnek Ödeme Tablosu'nda yer alan bilgiler dahilinde talepte bulunabiliyor. Ancak bankalar, Kredi taleplerini Bireysel İhtiyaç Destek Kredisi kriterlerine göre değerlendirileceğini söyleyerek bahsi geçen miktarların altında kredi verdiği ifade ediliyor. 
 

Ziraat Bankası Temel İhtiyaç Destek Kredisi Örnek Ödeme Tablosu
Kredi TutarıToplam VadeÖdemesiz DönemTaksit Tutarı
(Sonraki 30 ay boyunca)
10.000 TL36 ay6 ay376.- TL
7.500 TL36 ay6 ay282.-TL
5.000 TL36 ay6 ay188.- TL
 

Temel İhtiyaç Kredisi Bavuru sonuçları kredi yanıtları gelmeyenler, istediği krediyi alamayanlar, kredi, başvurusu yapması sonrasında başvuru yanıtı gelmeyenler dikkat!


Yorumlarınızı alt bölümden yapabilirsiniz.

Temel ihtiyaç Kredisi hakkında yorum yaparken dikkat! Hakaret içeren yorumlara yer verilmeyecektir. Yorumlarınızda bu soruları kullanabilirsiniz.
 • - Hangi bankadan kredi başvurusu yaptınız?
 • - Kredi başvurusunu ne zaman yaptınız?
 • - Siciliniz bozuk mu; kredi, kredi kartı borcu, icra vs... var mı?
 • - Ne kadar kredi için başvuru yaptınız?
 • - Hanehalkı gelirinizi doğru girdiniz mi?
 • - Ne kadar kredi çıktı?

 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Kenan delimehmet
  10 ay önce
  7500 tlye basvurdum halen ses seda yok nezaman sonuclanir basvurum nerdeyse 1ay oldu
 • Kenan delimehmet
  10 ay önce
  7500 tlye basvurdum halen ses seda yok nezaman sonuclanir basvurum nerdeyse 1ay oldu
 • Ersin Türkyılmaz
  10 ay önce
  Banada 3 bin çıkmıştı sosyal medyada bunu anlatıp isyan edip hakkımı aradım o onayladıkları 3 bin tl yi de iptal etmişler. Akıllarına bana ders vermişler. [email protected] s*ksunlar hepsini yalancılar dilerim onlarda muhtaç olurlar. 3 kuruşa.
 • Adem akkaya
  10 ay önce
  10bin istedim onaylandı diye mesaj geldi bi baktık 3000 lira dalga geçer gibi vakıfbank