12 Milyonluk vurgunla Bitcoin dolandırıcılığı operasyonu

Bugün sabah saatlerinde çok sayıda ilde eş zamanlı Bitcoin dolandırıcılığı operasyonu yapıldı. Çok sayıda gözaltı var. Peki BTC vurgunu yapan çete mensupları vatandaşı nasıl dolandırdı?

12 Milyonluk vurgunla Bitcoin dolandırıcılığı operasyonu
Editör: Hakan A.
26 Mart 2021 - 08:32 - Güncelleme: 26 Mart 2021 - 08:43
Kripto paralara olan ilgi her geçen gün artarken, bunu fırsat bilen Bitcoin dolandırıcıları ise iş başında büyük vurgunlar yapıyor. Son olarak milyonlarca BTC vurgunu yapan bir çete resmen çökertildi. Milyonlarca liralık kripto para  vurgunu yapan Bitcoin (BTC) dolandırıcılarını takibe alan siber suçlar dolandırıcılığı ekipleri bu sabah 3 ilde eş zamanlı olarak operasyon başlattı. 

Bu sabah saatlerinde İstanbul başta olmak üzere toplam 3 ilde kripto para dolandırıcılığı Bitcoin vurgunu yapan çeteye yönelik operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda çok sayıda dolandırıcı çete mensubu gözaltına alındığı gelen son dakika bilgileri arasında. 

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, İstanbul'da ve 3 ilde yüksek kar vaadi sunan, siteye üye alan ve daha sonra bloke ederek tüm Bitconlere el koyan bir çeteye yönelik operasyon başlatıldı. Siber Suçlara bağlı ekiplerin takibe aldığı çeteye sabahın ilk ışıklarıyla operasyon gerçekleştirildi. Yüksek kar yalanıyla çok sayıda vatandaşı ağına düşüren çete, üyelik sonrasında yatırımcıların hesaplarını bloke ederek hızla tüm varlıkları başka yerlere taşıyordu. Gelen çok sayıda şikayet nedeniyle Siber Suçlar la Mücadele ekipleri çeteyi takip altına alarak bu sabah düğmeye basmış oldu.

12 MİLYON TL DOLANDIRDILAR


Soruşturmanın kapsamını genişleten, Siber Suçlara bağlı polis ekipleri, kurdukları sisteme katılım sağlayan çok sayıda kişinin hesaplarındaki 12 milyon lira değerindeki bitcoini kendi hesaplarına aktardığı belirlenen 9 kişiden 8’ini yakalayarak gözaltına aldığı ifade ediliyor. Yakalanarak gözaltına alınan kişilerin sorguları ve emniyetteki işlemlerinin sürdüğü gelen bilgiler arasında. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum