150 Türk markası yurt dışında şube açacak

150 Türk markası yurt dışında şube açacak

Türk firmaları dünya markası olma yolunda adımlar atıyor. Her anlamda istikrarın göstergesi Türkiye'de yurt dışına açılmak isteyen, bayilik, franchise ağını Dünyaya açmak isteyen 15 firmanın çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.

30 Ağustos 2017 - 09:47

Türkiye ekonomosi büyüme hızını kaybetmeden Dünya pazarında yatırımcı için cazip ortamlar sunmaya devame derken, Türkiye'den yola çıkan pek çok Türk firması gözünü Dünya pazarına çevirdi. 150 Türk markası Dünya pazarına girmek için çalışmalar yürütüyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Ağustos 2017 - İstanbul

Türk markalarına olan güven artarak devam ederken, Türk firmaları Dünya pazarına girmek için büyük çalışmalar yapıyor. Etki ve tanınabilir marka olmak için kurumsal yapılarında büyük değişiklik yapan Türk firmaları, pazar araştırmaları yaparken, diğer tarftan markasını kuvvetlendirmek için çalışmalar yürütüyor.

Türk markalarının dünya pazarında yer bulmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ulusal Franchising Derneği (UFRAD) Başkanı Dr. Mustafa Aydın yaptığı açıklamasında, Türkiye’de zincir işletme sayısının 2 bin 500 olduğunu ve 60 bin kadar şubesi bulunduğunu hatırlattı. Aydın, "Global piyasalarda yaşanan çalkantılar ve ekonomik krizlerin Türk franchising sektörünü çok fazla etkilemedi. Yabancı Türkiye'ye güveniyor. Hükümet her anlamda yabancı yatırımcılara büyük fırsatlar sunuyor. 150’den fazla Türk markası var yurt dışına açılmaya çalışan. Geçen yıl Türkiye’de ekonomik büyüklüğü 43 milyar dolara ulaşan sektörün, 2017 sonuna kadar 50 milyar doları bulacak.” dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..