2019'a girmeden ev alacaklar dikkat! İndirimli konut için son günler

Ev sahibi olmak isteyenler için Hükümet destekli konut satış kampanyalarında son günler... 2019'a girmeden yeni bir ev almak isteyenler bu habere dikkat!

2019'a girmeden ev alacaklar dikkat! İndirimli konut için son günler
Editör: Hakan A.
17 Aralık 2018 - 09:20 - Güncelleme: 17 Aralık 2018 - 09:21

Ev sahibi olmak isteyenler için geri sayım başladı. Hükümet tarafından desteklenen pek çok indirim için sayılı günler kaldı. 2019'da yeni bir ev satın almak isteyenler için cazip ve avantajlı fırsatlar için geri sayım başladı. Kout alımında uygulanan indirimler ve konut almak isteyenler için cazip kampanyalar sürüyor. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 17 Aralık 2018 - İstanbul


İnşaat ve gayrimenkul sektöründe konut satışları anlamında yavaşlama yaşanırken, mevcut indirim kampanyalarının yanı sıra, bankalar tarafından yapılan kredi faiz indirimleri ile Hükümet tarafından sağlanan KDV ve tapu harcı indirimleri ev almak isteyenler için büyük avantajlar sağlıyor. Yılın son günlerinde ev sahibi olmak isteyenlere özel fırsatlar barındırıyor.

Türkiye genelinde pek çok konut projesinde yapılan indirim kampanyaları hızla devam ediyor. Hükümet tarafında ise önemli sayılacak pek çok indirim 2018 boyunca yapılırken, ev almak isteyenler bir araba parasını cebinde bırakabilecek. Kampanyalar ile, düşük faizli kredi kullandıran inşaat firmalarının kampanyalarında adeta zararına satışlar sürüyor. KDV ve tapu harcı indirimleri de üstüne eklendiğinde bir araba parası kadar para vatandaşın cebinde kalmış olacak.Başta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde yeni konut projelerinde inşaat firmaları anlaşmalı bankalardan 0.98 konut kredisi faiz oranı imkanı ile 120 aya kadar kredi kullandırabiliyor. Pek çok firma ise kendi bünyesinde kredi ve faiz kullandırmaksızın vadelendirme yapıyor. 

2019'a girmeden yeni bir eviniz olabilir!


2019'a yeni bir ev sahibi olarak girmek isteyenler için en avantajlı döneme girildiğini vurgulayan uzmanlar, "konut alımı için en uygun zaman" vurgusunu yapıyor. 2018'de konut kredisi faizinde yapılan fedakarlıklarla indirimin yanı sıra 31 Aralık tarihine kadar geçerli olacak avantajların dışında Hükümet tarafından konut alımının teşviki amacıyla yapılan KDV ve tapu harcı indirimi de ev alacaklar için büyük avantaj sağlayacak. İnşaat Firmalarınca yapılan konut satış kampanyaları da bu kampanyalara indirimlere eklendiğinde 2019'a girmeden 2018'in Aralık ayı ortasında bu son günlerde ev almak isteyenlere indirimden düşük faize, ödeme kolaylıklarından kira garantilerine kadar pek çok fırsat ve avantaj sunulmuş oluyor. Cazibesi oldukça yüksek projelerde yeni evler alıcısını bekliyor.

Hükümet indirimleri sürüyor!


Konut alımında vatandaşa destek olması amacıyla Hükümet tarafıdnan konut teslimlerinde uygulanan yüzde 18 oranındaki KDV oranını, yüzde 8’e, tapu harçlarında ödenen oranı ise binde 20’den binde 15’e düşürmüştü. Yapılan bu hamle ile birlikte tapu harcı oranı da yüzde 4'ten yüzde 3’e inmiş oldu.

Ziraat Bankası 0.98 faiz oranı uygulamaya başladı!

Pek çok inşaat firması ile anlaşması bulunan dev kamu bankası Zraat Bankası ise vatandaş için oldukça cazip sayılabilecek ve kredi faizlerinde psikolojik sınır olan yüzde 1'in altı, 0.98 konut kredisi faiz oranı uygulamaya başladı. Bu sayede anlaşmalı inşaat firmalarının projelerinden ev almak isteyen tüketici, konut kredisi için 120 aya kadar vadelerde yüzde 0.98 kredi faiz oranı ile ev alabilecek. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları ile diğer bankaların kredi faizlerine ilişkin en son haberimizi okumak için tıklayın.
 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum