2020 kredi faizleri düşecek mi? Konut, ihtiyaç kredisi faizleri...

Konut ve ihtiyaç kredisi faiz oranları daha fazla düşecek mi, Bankalar 2020 yılı için hazırlanıyor. Bakan Albayrak, 0,78 ve 0,79 faiz müjdesini verdi. En uygun konut kredisi veren banka hangisi? ilk sinyalleri verdi. Peki konut kredisi faiz oranları ne kadar? En düşük konut kredisi veren hangi banka, kredi faizleri düşecek mi gibi soruların yanıtlarını öğrenin.

2020 kredi faizleri düşecek mi? Konut, ihtiyaç kredisi faizleri...
Editör: Hakan A.
28 Aralık 2019 - 12:19

Bakan Albayrak, 0.78 ve 0.79 olarak açıkladığı kredi faiz oranları inşaat sektörü başta olmak üzere, konut almak isteyen vatandaşı da heyecanlandırdı.  2019 yılı konut kredisi faiz oranlarının düşüş yılı olarak kayıtlara geçti. Tarihin en yüksek konut kredisi kullanımı bu yılda gerçekleşti. Ev almak isteyen tüketici bankalara akın etti. Konut kredisi veren bankalar limitlerini zorlamaya devam edecek mi? Bakan Albayrak ilk sinyalleri verdi. Gerek Konut kredisi gerekse ihtiyaç kredisi faiz oranları daha fazla düşecek gibi. Peki 2020'ye girilirken 2019 yılının son haftasında Aralık ayı sonu itibariyle konut kredisi faiz oranları ne durumda?

Emlak Pencerem / Konut Kredisi haberleri - 28 Aralık 2019 - İstanbul


Ev sahibi olmak isteyenleri sevindirecek faiz indirimleriyle dolu bir 2019 yılı geride kalırken, yeni yıl 2020 konut kredisi faizleri açısından büyük önem taşıyor. Ekonomide düzelme sinyalleri, konut kredisi faizlerinde yaşanan düşüşler, artan kredi kullanımı, ikinci el konutlarda yaşanan artış, sıfır konutlar için yapılan indirimler ve çok daha fazla işaret 2020 için umut verici gelişmeler olarak değerlendiriliyor. Haberimiz içerisinde, en uygun ve en güncel konut kredisi faiz oranlarını öğrenebilirsiniz.

Merkez Bankası faiz indirimleri sonrası kamu ve özel bankaların art arda yaptıkları faiz indirimleri piyasaları hareketlendirmeye devam ediyor. Özellikle ikinci el konut satışlarında ipotekli konut satış rakamları büyük ivme kazanmış durumda. Konut satış rakamlarında kredi faizlerinin etkileri görülmeye devam edilecek. Aynı şekilde sıfır konutlar için başlatılan çalışmalar yavaş yavaş sonuç vermeye başlıyor. Bakan Albayrak 0.79 müjdesi verdi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2019 bitmeden kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını sıfır projelerde 0.79 seviyelerine kadar gerileyeceğini müjdeledi. İnşaat ve gayrimenkul sektöründe satış sorunu konut kredisi faizlerinin düşürülmesiyle çözülecek. Zira alım gücünü güçlendirmek amacıyla devlet çalışmalarını sürdürüyor. Büyük bir durgunluk yaşanan konut satışlarının hareketlenmesi sayesinde yüzlerce alt sektörde hareketlilik, iş yapan firmalarda canlanmalar yeniden başlayacak. Güncel faiz oranları da büyük merak konusu durumunda.

Yılın son haftasında konut kredisi faiz oranları ne durumda?

Çok sayıda banka konut kredisi faiz oranlarında önemli indirimler yapmaya devam ediyor. 2020 yılı başlarında ilk 6 ay içerisinde bu durumun değişmeyeceği öngörülüyor. Özellikle kamu bankaları 0.79 oranında konut kredisi faizleri ile ev sahibi omak isteyen vatandaşa kredi sağlayacak. Bunun çalışması ise Bakan Albayrak tarafından yapılan açıklama ile duyurulmuştu. Şu sıralarda özel bankalarda konut kredisi faiz oranları en yüksek 1.20 seviyelerinde en düşük ise 0.99 olarak kredi kullanımı devam ediyor. Bazı inşaat şirketleri ile anlaşmalı olan bankalarda ise bu rakamlar yaklaşık 2 puan daha düşük olarak fırsatlar sunulabiliyor.

Onlarca banka kredi desteği için muslukları açtı!

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank gibi Kamu bankaları başta olmak üzere Akbank, Garanti BBVA, Yapı Kredi bankası gibi çok sayıda özel banka konut kredisi faizlerini düşürmeye devam ediyor. İkinci el konut sahibi olmak isteyenler en uygun konut kredisi veren bankalardan bilgi alabilir. Tüm bankaların istek ve talepleri, dosya masrafları ise değişiklik gösteriyor. 

28 ARALIK 2019 İTİBARİYLE KONUT - İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI EN UYGUN BİLGİLERİ.

Yapı Kredisi konut kredisi güncel faiz oranı - - - yüzde 0.99 olarak 2020 yılının ilk aylarında devam edecek.

Akbank konut kredisi güncel faiz oranı - - -  yüzde 0.99

Garanti BBVA Kiracıya Mortgage: yüzde 1.10

ICBC Turkey Yeni Evim Kredisi: yüzde 1.15

ING Bank konut kredisi güncel faiz oranı - - -  yüzde 0.98

Ziraat Bankası konut kredisi güncel faiz oranı - - -  yüzde 0.99

Halkbank konut kredisi güncel faiz oranı - - -  yüzde 0.99 şeklinde sıralanıyor.

--- DENİZBANK KONUT - İHTİYAÇ KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi faiz oranı güncel veri: yüzde 1.59

Tüketici kredisi faiz oranı güncel veri: yüzde  1.59

--- GARANTİ BBVA KONUT - İHTİYAÇ KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANLARI

İhtiyaç kredisi faiz oranı güncel veri: yüzde  1.54

Konut kredisi faiz oranı güncel veri: yüzde  1.1

--- ZİRAAT BANKASI KONUT - İHTİYAÇ KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANLARI

Tüketici kredisi faiz oranı güncel veri: yüzde  1.17

Konut kredisi faiz oranı güncel veri: yüzde  0.99

--- AKBANK KONUT - İHTİYAÇ KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANLARI

Direkt kredisi faiz oranı güncel veri: yüzde  1.55

İhtiyaç kredisi faiz oranı güncel veri: yüzde  1.51

Konut kredisi faiz oranı güncel veri: yüzde  0.99

--- VAKIFBANK KONUT - İHTİYAÇ KREDİSİ GÜNCEL FAİZ ORANLARI

Konut kredisi faiz oranı güncel veri: yüzde  0.99

İhtiyaç kredisi faiz oranı güncel veri: yüzde  1.25

Peki konut fiyatları ne durumda?

Bir diğer önemli konu ise konut fiyatları. Yılın son haftasında konut fiyatları ne durumda? onut fiyatları ve konut kredi faiz oranları ne durumda, talep devam ediyor mu, illerimizde durum nedir, yabancılar konut almaya devam ediyor mu gibi soruların cevaplarını EmlakPencerem.com Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak açıklıyor. 

KONUT KREDİSİ KULLANACAKLAR DİKKAT!

Bankaların konut kredi faiz oranları gün gün değişiklik göstermekte. Pek çok ek masraf tahsilatı yapabilir. Bankalar pek çok konuda tüketiciye kredi verirken değerlendirmeler yapabiliyor. Dolayısıyla konut kredisi başvuruları çoğunlukla ek teminatlar, kefaletler istenebiliyor. Bu durum tüketicilerin canını sıksada kamu ve özel bankalar vatandaşı üzüyor.

Aralık ayı sonunda En Avantajlı Konut Kredisini Hangi Banka Veriyor? sorusunun yanıtını öğrenmek için tıklayın.

16 Bankada konut kredisi faiz oranlarını öğrenmek için tıklayın.

Diğer taraftan 2019 yılı sonunda Aralık ayı başında Devlet eliyle TOKİ 100 Bin sosyal konut kampanyası başlatılmıştı. Bu kampanya özellikle alt gelir grubuna yönelik başlatıldı. Okuyucularımız içerisinde bu konut projeleriyle ilgilenenler olabilir. Bu çerçevede 100 Bin sosyal konut projeleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum