2020 SMMM- YMM asgari ücret tarifesi açıklandı mı?

Her yıl sonunda yapılan artışlarla çok sayıda SMMM ve YMM asgari ücret tarifesi 2020 yılında ne kadar olacak merak ediliyor. Peki 2020 yılında uygulanacak SMMM-YMM asgari ücretleri ne kadar olacak?

2020 SMMM- YMM asgari ücret tarifesi açıklandı mı?
Editor: Hakan A.
30 Aralık 2019 - 20:50 - Güncelleme: 31 Aralık 2019 - 19:47

Serbest Muhasebeci, Serbest Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler için beklenen ücretler açıklanıyor. 2020 yıl sonuna kadar uygulanacak olan asgari ücret tarifesi ne zaman belli olacak, zam oranları kaç TL olacak? Merak edilen SMM-YMM asgari ücret tarifesine ilişkin son dakika ayrıntılarını haberimizden okuyabilirisniz.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 30 Aralık 2019 - İstanbul


Ülke genelinde hemen her ilde kayıtlı SMMM ve YMM'leri yakından ilgilendiren asgari ücret tarifesine ilişkin ilk bilgiler ne zaman açıklanacak? İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, TÜRMOB 2020 yılına ilişkin SMMM ve YMM asgari ücret tarifesi kapsamında düzenleme yapıldı mı? SMMM ve YMM asgari ücret tarifesi 2019 da ne kadar belirlenmişti?

3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik Kanunu çerçevesinde her yıl enflasyon oranlarına göre, Serbest Muhasebeci, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir Ücretlerinin Esasları Hakkında Yönetmelik henüz açıklanmadı. Yönetmelikle birlikte yeni yıl 2020 boyunca uygulanacak asgari ücretler açıklanıyor.
 

2020 Serbest Muhasebe, SMMM ve YMM asgari ücret tarifesi açıklandı! 


2019 SMM-YMM asgari ücret tarifesi ne kadar?

1 Ocak sabahı Resmi Gazete'de yayımlanan Avukatlık mesleğine ilişkin 2019 yılı asgari ücret tarifesi belli oldu. Haberin ayrıntılarını okumak için tıklayın.

2018 yılında asgari ücret ne kadardı?

2018 yılında geçerli olan serbest muhasebeci asgari ücret tarifesini görmek için tıklayın.

Önemli Hatırlatma: 2020 yılında uygulanacak SMMM ve YMM asgari ücret tarifelerinin Resmi Gazete'de yayımlanmasının hemen peşinden emlakpencerem.com sayfalarında ve bu haber içerisinde detaylar paylaşılacak.

 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum