2020 yılının ilk enflasyon rakamları belli oluyor...

2020 yılına ilişkin ilk enflasyon verileri belli oluyor. Ocak ayı enflasyon oranı açıklandı mı? 2020 Ocak ayı enflasyonu yüzde kaç oldu? .TÜİK, Ocak ayına ilişkin yılın ilk enflasyon rakamlarını açıklıyor.

2020 yılının ilk enflasyon rakamları belli oluyor...
Editör: Hakan A.
03 Şubat 2020 - 08:53 - Güncelleme: 03 Şubat 2020 - 10:25

Ekonomi piyasalarının gözü yeni yıl 2020'nin ilk enflasyon rakamlarına çevrildi. Ocak ayına ilişkin enflasyon istatistiklerini açıklayacak olan TÜİK; yeni yılın ilk verilerini paylaşmış olacak. 2020 Ocak ayı enflasyon rakamları yüzde kaç olarak açıklandı? Türkiye'nin Ekonomik göstergelerini yakından takip eden vatandaş, Ocak ayına ilişkin yılın ilk enflasyon oranı açıklandı mı sorusuna yanıt arıyor. TÜİK tarafından her ay düzenli olarak açıklanan enflasyon verileri zamlardan kira artışlarına kadar birçok konuda vatandaşları yakından etkiliyor. 

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 3 Şubat 2020 - İstanbul


Her ayın üçüncü iş gününde açıklanan enflasyon rakamları belli oluyor. TÜİK, 2020 yılı Ocak ayına ilişkin Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) verilerini paylaşacak. Piyasalarda tüm gözler yılın ilk enflasyon rakamlarına çevrildi.

Enflasyon rakamları yeni yılın ilk ayında ne kadar gelecek? Emekli maaşları, kira zammı ve daha ek çok konuda belirleyici olan enflasyon rakamları ile TÜFE ve Yi-ÜFE verileri yakından takip ediliyor.İstanbul'un enflasyonu belli oldu! 

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Ocak ayı enflasyon verileri kapsamında, perakende fiyat hareketlerinin göstergesi olan İstanbul ücretliler geçinme indeksi 2020 Ocak döneminde bir önceki aya göre yüzde 0,58, toptan fiyat hareketlerini yansıtan toptan eşya fiyatları indeksi ise yüzde 1,68 oranında artış gösterdiği kaydedildi.


Merak edenler için yılın son enflasyon rakamları ne kadar açıklanmıştı? 2019 yılı Aralık ayına dair enflasyon rakamlarını buradan okuyabilirsiniz.


 

Ocak 2020 enflasyon rakamları TÜİK tarafından saat 10:00'da açıklanacaktır. TÜİK'in enflasyon verilerini açıklaması ile haberimizde Ocak enflasyon rakamlarını görebilirsiniz.

 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.


YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum