2021 TOKİ 100 Bin sosyal konut başvurusu için geri sayım başladı

2021 TOKİ 100 Bin sosyal konut başvurusu hakkında milyonların beklediği gelişme.

2021 TOKİ 100 Bin sosyal konut başvurusu için geri sayım başladı
Editör: Hakan A.
01 Ocak 2021 - 20:31 - Güncelleme: 01 Ocak 2021 - 20:33
Ev sahibi olmak isteyen milyonların beklediği TOKİ'nin 2021 sosyal konut projeleri için geri sayım başladı. TOKİ, 2021'de 100 Bin aileyi daha ev sahibi yapacak. Sosyal konut alanında büyük hizmet veren idare, yeni yılın başlamasıyla konut projelerine hız verecek. Peki 2021 TOKİ 100 Bin sosyal konut projeleri için başvurular ne zaman başlayacak? İşte Türkiye genelinde milyonların aradığı o sorunun yanıtı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 1 Ocak 2021 - İstanbul 


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut idaresi Başkanlığı (TOKİ) sosyal konut anlayışını 2021'de milyonlara ulaştırmak için çalışıyor. Bir yandan kentsel dönüşüm çalışmaları yürüten TOKİ, diğer taraftan sosyal konut üretimi için mesaisini Türk insanı için harcamayı sürdürüyor.  Türkiye'nin sosyal konut ihtiyacını, il, ilçe, partili, partisiz ayrımı yapmaksızın her partinin sahip olduğu ile ilçeye götüren TOKİ'nin 2021'de yapacağı 100 Bin sosyal konut projeleri sabırsızlıkla bekleniyor. 2020'de başlatılan ve her sene 100 Bin konutun üretilerek vatandaşlara teslim edilecek sosyal konut kampanyasının ikincisi 2021'de yani bu yıl düzenlenecek. 2021'in ilk saatlerinde emlakpencerem.com ekibi sizlere yeni yılda hayata geçirilecek TOKİ 100 Bin sosyal konut projeleri hakkında son dakika bilgileri paylaşmak istedik.

81 İLE 100 BİN YENİ KONUT

Her yıl inşaa edilecek Toplu Konut İdaresi sosyal konutları ilk olarak 2019 yılı sonuna doğru büyük bir kampanya ile start almıştı. Daha öncesinde ise TOKİ 50 Bin sosyal konut için düğmeye basarak hayata geçirdiği konutları 2020 ve bu yıl teslim etmeye başlıyor. Hemen sonra 100 Bin sosyal konutlar ülke genelinde büyük ilgi görmüştü. Milyonlarca vatandaş TOKİ'den uygun şart ve koşullarda ev sahibi olabilmek adına başvurularını gerçekleştirmişti. Kura yöntemi ile belirlenen hak sahipleri için pek çok ilde konut inşaatları sürüyor.

2021 TOKİ 100 BİN SOSYAL KONUT BAŞVURULARI BAŞLIYOR

Milyonlar tarafından yakından takip edilen ve 81 ilde adeta sırada bekleyen vatandaş yeni projelerin, konut sayılarının ve başvuruların açıklanmasını beklemeye devam ediyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) 2021'de satış başvurularını almaya başlayacağı evlerin satışlarına ne zaman başlayacak şimdiden merakla bekleniyor. TOKİ yetkilileri yer belirleme, proje geliştirmek için gece gündüz çalışırken, kampanya şartları ve diğer tüm detaylar için hummalı bir çalışma yürütüyor. Vatandaşın barınma ihtiyacını karşılamak için çalışmaları sessiz ve derinden yürüten idare, 2021'de kura yöntemiyle, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler başta olmak üzere diğer tüm illerde önceden belirlenecek kampanyalı konut projelerinin isimleri ve başvuru yapılabilecek daire sayılarını açıklayacak. Peki ne zaman?

2021'de en fazla takip edilecek konuların başında gelecek TOKİ'nin kira öder gibi satışa sunacağı ucuz evler olacak. Her kampanya ve satışta olduğu gibi bu yıl milyonlarca vatandaş projelerin yerlerin açıklanmasını sabırsızlıkla bekliyor. Konuyla ilgili olarak EmlakPencerem.com Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak tarafından geçtiğimiz ay açıklanan bazı detaylar büyük ilgi görmüştü. TOKİ 100 Bin konut kampanyasını yakından takip eden Kolçak, 2021'de başvuruların ne zaman başlayacağına dair açıklamaları gündemde büyük ses getirmişti. Videoyu ve diğer detayları buradan okuyabilirsiniz.

2021 TOKİ sosyal konut başvuruları ne zaman başlıyor? 

 
TOKİ 1 MİLYON KONUTTAN FAZLASINI ÜRETTİ

Diğer taraftan yeni yıl ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yayınlanan yeni reklam filmi ile bu ülkeye kazandırılan 1 milyon sosyal konutun tanıtımı yapıldı. Konuyla alakalı Bakan Murat Kurum, twitter hesabından açıklama yaparak, idarenin yaptığı projeler hakkında paylaşımda bulundu.

Bakan Kurum açıklamasında, 'Komşuluk, yardımlaşma ve dayanışma mahalle kültürümüzle yaşayan, bizi biz yapan değerler. 

TOKİ Başkanlığımız ile 1️ Milyon konuta ulaşmanın mutluluğunu yaşadığımız şu günlerde önceliğimiz hep değerlerimiz oldu. 

İyi seneler Türkiye'
ifadelerini kullandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum