Reklamı Geç
25 Bin seyircili "Malatya Stadyumu" açılışı yapıldı

25 Bin seyircili "Malatya Stadyumu" açılışı yapıldı

UEFA kriterlerine uygun olarak inşa ettiğimiz 25.000 seyirci kapasiteli Yeni Malatya Stadyumu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleştirilen açılış töreniyle hizmete girdi.

06 Ağustos 2017 - 09:45 - Güncelleme: 06 Ağustos 2017 - 09:56

TOKİ Türk sporu için hayata geçirdiği stadyum projelerine bir yenisini daha eklerken, Malatya'da yapımı tamamlanan yeni ve modern stadyumun açılışı yapıldı. 25 bin seyirci kapasiteli Malatya Stadyumu şehre hizmet verecek.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 6 Ağustos 2017 - İstanbul

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TOKİ Başkanı M.Ergün Turan'ın katlımıyla gerçekleştirilen 25 bin seyirci kapasiteli modern Malatya Stadyumu açılışı törenle gerçekleştirildi.

Her şehir için modern stadyum projesi kapsamında TOKİ tarafından inşaatuı tamamlanan Malatya Stadyumu törenle sarı kırmızılı kullübün hizmetine verildi. Açılış törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla yapılan törene Malatyalılar büyük ilgi gösterdi.

Kalabalığa seslen Cumhurbaşkanı Erdoğan, stadyum açılışında yaptığı konuşmasında, "Malatya, 15 Temmuz darbe girişimine karşı en yürekli, en cesur ve en kararlı duruşu gösteren şehirlerimizden biriydi. Bu vesileyle 15 Temmuz gecesi vatanları, ezanları, bayrakları, istiklalleri ve istikballeri uğruna ölümü göze alarak sokakları, meydanları dolduran tüm Malatyalı kardeşlerime buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. 120 milyon liralık bir yatırım olan 27 bin seyirci kapasiteli stadyumun açılışını yapıyoruz. Size 27 bin kişilik stadı bugün açıyoruz, stat boş kalırsa yandınız, ondan sonra kapıyı da kilitleriz. Dolduracaksınız ve Malatya'yı şanına yakışan yere taşıyacaksınız. Bu stadyum, gerçekten Malatya'ya yakışan bir eser oldu. Malatyasporumuzun oyunuyla, Malatyalıların da koltuklarını doldurmak suretiyle bu stadın hakkını vereceğine inanıyorum. Uzun bir aranın ardından yeniden süper lige çıkan Malatyasporun burada kalıcı olabilmesi için şehrin takımına sahip çıkması, takımın da şehre layık olmak için canla başla mücadele etmesi gerekir." dedi.

Malatya Stadyumu resimleri için fotogaleriyi ziyaret edebilirsiniz.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Gençlik ve Spor Bakanlığı beraberliğinde inşa edilen Malatya Stadyumu’nun açılışı öncesi stadyumda incelemelerde bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile TOKİ arasında yapılan protokoller kapsamında spor tarihinin en büyük yatırımları yapılmakta olduğunu söyledi. Turan konuşmasında, “25 bin seyirci kapasiteli Malatya stadyumunda 1059 adet VIP koltuk ve 26 adet loca bulunmaktadır. UEFA kriterlerine uygun ve modern teknoloji ile inşa ettiğimiz stadyumumuzda 65 bin m3 beton ve 2800 ton çelik kullanılmıştır. Bodrum, zemin, 4 normal kat olmak üzere toplam 6 kattan oluşan Malatya Stadyumunun inşaat alanı 62.255 metrekaredir. 271 adet kapalı olmak üzere 1252 araçlık otopark olan stadyumda ayrıca 2 adet mağaza ve 24 adet büfe bulunmaktadır.” ifadelerini kullandı.

malatya stadyumu