289 araçlık Ordu-Giresun Havalimanı otoparkı kiraya verilecek

Türkiye'nin deniz üzerinde hayata geçirilen önemli havalimanı projeleri arasında yer alan Ordu-Giresun Havalimanı otoparkı mahalli ihaleyle 75 Bin TL muhammen bedelle aylık olarak kiraya verilecek.

289 araçlık Ordu-Giresun Havalimanı otoparkı kiraya verilecek
Editör: Hakan A.
10 Aralık 2020 - 17:51
Ordu ili ile Giresun illeri arasında denizin üzeri doldurularak hayata geçirilen dev havalimanına ait otopark ihale yöntemiyle kiraya verilecek. 289 araçlık Ordu-Giresun Havalimanı otopark ihalesinin ayrıntıları belli oldu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 10 Aralık 2020 - İstanbul


Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) Ordu Giresun Havalimanına ait olan 229 araçlık kapalı ve 60 araçlık açık olmak üzere toplam 289 araçlık otopark mahallinin ihaleyle kiraya verecek. İhale 24 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek. İhaleye dair kiralama bilgileri ve muhammen bedele ilişkin tüm ayrıntıları haberimizden öğrenebilirsiniz.

Türkiye'nin deniz üzerinde dolgu yöntemiyle hayata geçirilen ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun havalimanı yıllık 3 Milyon yolcu taşıma kapasitesiyle Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında henüz dolduramazken, terminal içerisinde bulunan alanların kiralanması yönelik önemli yeni bir adım atıldı.75 BİN TL MUHAMMEN BEDELLE KİRAYA VERİLECEK

Konuyla alakalı EmlakPencerem.com editörünün edindiğpi bilgiye göre, Ordu-Giresun Havalimanında bulunan 229 araçlık kapalı ve 60 araçlık açık olmak üzere toplam 289 araçlık otopark mahalli KDV dahil 75.000.-TL (Yetmiş Beş Bin Türk Lirası) / Ay muhammen kira bedeli üzerinde açık ihale usulü ile ihale edilerek 31.12.2021 tarihine kadar kiraya verilecektir. Ordo Giresun Havalimanı otopark ihalesi 24 Aralık 2020 tarihinde saat 14:30’ da Müdürlük binasında gerçekleştirileceği kaydedildi.


ordu giresun havalimanı otopark kiralama ihalesi 24 aralık 2020

Ordu Giresun Havalimanı Hakkında

Ordu iline bağlı olan Gülyalı ilçesi ile Giresun iline bağlı olan Piraziz ilçeleri arasında ortada bir yerde denizin üzerine dolgular yapılarak inşa edilmiş sivil kategoride kayıtlı bir havalimanıdır. 22 Mayıs 2015 tarihinde tamamlanan dev eser, törenle kullanıma açılarak seferler başlatılmıştır. Türkiye'de ve Avrupa'da deniz üzerine inşa edilen ilk ve tek havalimanı özelliğine sahip olan Ordu Giresun Havalimanı, 3 Milyon yolcu taşıma kapasitesi ile bölgeye hizmet vermeye devam ediyor.

Ordu Giresun havaalanına nereden, nasıl gidilir?


Ordu ile Giresun arasında denizin üzerinde inşaa edilen ve bölge için oldukça kritik öneme sahip olan dev havalimanı hizmete açılırken, havalimanına nasıl gidilir sorusu en fazla sorulan sorular arasında yer alıyor. Ordu Şehirlerarası Otobüs Terminali üzerinden Ordu-Giresun Havalimanı'na ulaşmak isteyenler için HAVAŞ servis otobüsleri ile ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ordu otogarından hareket eden HAVAŞ servis otobüsleri Kumbaşı'nda Metro yazıhanesi önünden, Ünye ve Fatsa ilçelerinde ise otogara uğrayıp tüm Ordu Giresun havalimanına gidecek olan yolcularını alıp götürmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum