3 Kamu bankası konut kredisi oranlarını yükseltti

Ev alacaklar için önemli konut kredisi faiz oranı gelişmesi. Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranlarını yükseltti. İşte son dakika güncel konut kredisi faiz oranlarına ilişkin ayrıntılar. Peki konut kredisi faiz oranları şuan ne durumda? En düşük ve en yüksek konut kredisi faizleri ile vadeleri haberimizden okuyabilirsiniz.

3 Kamu bankası konut kredisi oranlarını yükseltti
Editör: Hakan A.
27 Temmuz 2020 - 10:51
Ev almak isteyenler için önemli kredi gelişmesi. Konut kredisi faiz oranları bugün itibariyle değişti. Geçtiğimiz hafta başlayan konut kredisi faiz oranlarında yaşanan değişiklikler hafta başında 3 Kamu bankası Vakıfbank, Halkbankası ve Ziraat Bankası'nın kredi faiz oranlarını değiştirmesiyle devam ediyor. Peki kamu bankalarının konut kredisi faizleri ne kadar oldu? İşte konut kredisi faizleri güncel rakamları...

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 27 Temmuz 2020 - İstanbul


İnşaat ve konut sektöründe başlayan satış yoğunluğu Temmuz ayında sürerken, kamu bankalarından önemli bir kredi hamlesi geldi. Güncellenen konut kredisi faizleri ve piyasada son durumu haberimizin detaylarından öğrenebilirsiniz.

Son aylarda hareketlenen konut almak isteyenleri üzen gelişmenin ayrıntılarına göre, Konut almak isteyenler için en uygun faizi sunan kamu bankaları faiz oranlarında ve vadelerde değişikğe gittiği kaydedildi. Sıfır konut almak isteyenler için değişiklik olmazken ikinci el konutlarda faiz oranı yükseltilmesi ile birlikte sektörde neler yaşanacağı merak ediliyor.

Ev hayali kuranlar için sıfır konut projelerinden ev sahibi olmak, özellikle anlaşmalı kamu bankalarından ev almak oldukça mantıklı ve krediler daha hesaplı. Sıfır konutlarda yüzde 0.64 faiz ile 180 aya varan vade seçenekleriyle satın alma gerçekleştirilebiliyor.

Diğer taraftan konut satışlarında her ay en yüksek satış oranı olarak ikinci el konut satışlarında rakamlar azımsanmayacak kadar büyük. Hal böyleyken bankaların ikinci el konut kredisi faiz oranlarını yükseltmesi kafaları karıştırdı. İkinci el konutlarda ise yüzde 0.74 faiz ve 180 ay seçeneğinin yerine yüzde 0.79 oranında faiz ve 120 ay seçeneği sunulmaya başlandı.

Geçen hafta gündeme damga vuran haberi emlakpencerem.com böyle duyurmuştu! 'Konut kredisi güncel faiz oranlarında beklenmedik gelişme'
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum