350 yıl ayakta duran Osmanlı yadigarı tarihi Üsküdar Vaniköy Camii böyle yandı

İstanbul'da 350 yıllık Osmanlı'dan yadigar tarihi Vaniköy Camisi çıkan yangın nedeniyle adeta kül oldu.

350 yıl ayakta duran Osmanlı yadigarı tarihi Üsküdar Vaniköy Camii böyle yandı
Editör: Hakan A.
15 Kasım 2020 - 15:34 - Güncelleme: 15 Kasım 2020 - 15:35
350 yıl boyunca her türlü koşulda ayakta kalmayı başarak tarihi Vaniköy Camii alevlere teslim oldu. Vaniköy sahilinde denize sıfır konumda olan İstanbul'un en eski camilerinden biri olan Vaniköy Camii yangını cemaatini üzdü. Bir anda alevlere teslim olan Vaniköy Camii yangını, 350 senelik ömrü olan tarihi özellikleri olan camii yanarken izleyenler ve camii cemaati üzüldü.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 15 Kasım 2020 - İstanbul


Osmanlı'dan yadigar Üsküdar Vaniköy sahilindeki 350 yıllık ömrü olan camii henüz nedeni bilinmeyen bir yangına teslim oldu. İstanbul'da Vaniköy sahilinde denize kıyı olan tarihi Vaniköy Camii yangında adeta küle döndü.

Konuyla alakalı İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, tarihi Vaniköy Camisi'nde çıkan yangının ekiplerin karadan ve denizden müdahalesiyle kontrol altına alındığı kaydedildi.


istanbul üsküdar osmanlı yadigarı vaniköy camii yangını 15 kasım 2020

ÜSKÜDAR'IN EN ESKİ CAMİLERİNDEN BİRİ

350 yıllık Osmanlı yadigarı olan tarihi Vaniköy Camii yangı nedeniyle Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, sosyal medya hesabından açıklama yapdı. Türkmen twitter üzerinden yaptığı açıklamasında, 'Tarihi Vaniköy Camii’nde henüz belirlenemeyen bir sebeple çıkan yangında camiimiz hasar aldı. Şu anda yangın söndürüldü. Boğazın simge yapılarından birinde yaşanan bu elim hadiseden dolayı çok üzgünüz.' dedi.

istanbul üsküdar vaniköy camii yangında kül oldu

YORUMLAR

  • 0 Yorum