9 yıl aradan sonra Formula 1 araçları İstanbul Park'ta bugün start alacaklar

İstanbul'da Formula 1 heyecanı bugün itibariyle antrenman turlarıyla başlayacak. 9 yıl aradan sonra İstanbul Park pistinde Formula 1 yarış araçlarının sesi duyulacak.

9 yıl aradan sonra Formula 1 araçları İstanbul Park'ta bugün start alacaklar
Editör: Hakan A.
13 Kasım 2020 - 08:36
Milyonlarca izleyicinin gözü bugünden itibaren 3 gün sürecek Formula 1 İstanbul Grand Prixi'nde olacak. Yüzlerce ülkede canlı olarak yayınlanacak Formula 1 yarışları tam 9 yıl aradan sonra bir kez daha istanbul'da start alacak. İstanbul Park yarış pisti Formula 1 araçlarının motor sesiyle bugün itibariyle yankınacak.

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri  - 13 Kasım 2020 - İstanbul


Türkiye'de gelişen motorsporlarında en fazla izleyicisi olan Formula 1 yarışları bir kez daha İstanbul Park pistinde start almak için antrenman ve sıralama turlarıyla başlayacak. Türkiye ve İstanbul'un tanıtımına büyük katkı sağlayacak Formula 1 yarışları için inşaa edilen İstanbul Park pistinde bir kez daha F1 araçlarının motor sesleri 3 gün boyunca yankılanacak.

DÜNYA GENELİNDE MİLYONLARIN GÖZÜ İSTANBUL PARKTA OLACAKSon aylarda sıkça gündeme gelen Formula 1 İstanbul yarışları için geri sayım bugün başlayacak. Reklam filmi  için şehrin çeşitli yerlerinde F1 araçları motor sesini vatandaşlara dinetirken, İstanbul Park pistinde yenileme ve bakım çalaışmaları tamamlandı. Koronavirüs önlemleri nedeniyle seyircisiz yapılacak Formula 1 İstanbul ayağı tüm dünya genelinde izlenecek.

ANTRENMAN TURLARI BUGÜN, YARIŞ PAZAR GÜNÜ


Onlarca Formula 1 takımı teknik ekipman, personel ve F1 yarış otomobilleri ile İstanbul Park'ta padok alanlarına yerleşti ve ilk turları bugün itibariyle atmaya başlayacaklar. Yarın 14 Kasım Cumartesi günü ise  sıralama turları gerçekleştirilecek olan İstanbul Park'ta büyük heyecan ise 15 Kasım Pazar günü yarış startı ile başlayacak. İlk defa İstanbul Park'ta yarışacak piltlar arasında 16 isim yer alacak. Diğer isimler ise modern ve yenilenen pisti deneyimlediler. Virajlarıyla ünlü İstanbul Park'ta tüm hazırlıklar tamamlanırken, gözler yarış anına kadar şimdilik antrenman ve sıralama turlarının yapılacağı Cumartesi gününe çevrildi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum