90 Bin başvuru yapıldı... 19 Kasım'da sona erecek!

Hazineye ait devlet arazilerinin kiralanmasında son tarih uzatılmayacak! Hazine arazilerinin ecrimisil bedelleri ile kiralanması kapsamında süre 19 Kasım tarihinde sona erecek. Bakanlık verilerine göre şimdiye kadar hazine arazileri için 90 bin başvuru yapıldı.

90 Bin başvuru yapıldı... 19 Kasım'da sona erecek!
Editör: Hakan A.
15 Kasım 2018 - 17:48

Türkiye genelinde çiftçiler için kaçırılmayacak önemli bir fırsatın sonuna geliniyor. Hazine arazilerinin kiralanmasında süre 19 Kasım 2018'de sona erecek. Başvurular ise hızla devam ediyor. Son gün yoğunluğuna takılmak istemeyenler ise başvurularını hızlandırdı. Hazine arazisi kiralamak için başvuru yapanların sayısı ise 90 Bin kişiye ulaştığı bildirildi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 15 Kasım 2018 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçiye destek projesi kapsamında hazine arazilerinin ecrimisil bedellerinin yarısı üzerinden kiralanmasına yönelik çalışmada başvuru süresinin dolmasına kısa bir süre kaldı. Başvurular 19 Kasım 2018 tarihine kadar yapılabilecek.

Türkiye genelinde yaklaşık olarak 3 milyar 400 milyon metrekare büyüklüğünde olan Hazine arazisinin ecrimisil bedelinin yarısı üzerinden kiralanmasını içeren düzenlemeye şimdiye kadar 90 bin başvuru yapıldığı bildirildi.

Bakan Kurum uyardı!

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum başvuru sürecinin 19 Kasım'da sona ereceği uyarısını yaptı. Bakan Kurum açıklamasında, "Toplam 218 bin vatandaşımızı yakından ilgilendiren Hazine arazilerinin kiralanmasına yönelik bugüne kadar yaklaşık 90 bin başvuru alındı. Başvuru süreci 19 Kasım'da sonlanacak. Kanuni düzenlemeyle belirlenen başvuru tarihinin uzatılmasının söz konusu olmayacak" dedi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum