ABD'nin 7. büyük fonu: 'Kanal İstanbul'un tüm finansmanı sağlayabiliriz'

Kanal İstanbul için talipler artıyor! ABD’nin 7. büyük fon şirketi Kanal İstanbul projesine talip olduğunu duyurdu.

ABD'nin 7. büyük fonu: 'Kanal İstanbul'un tüm finansmanı sağlayabiliriz'
Editör: Hakan A.
21 Ocak 2020 - 08:25

Kanal İstanbul projesi ile alakalı süreç Cumhurbaşkanlığı ve Bakanlıkların koordinasyonu ile hızla devam ediyor. Mega projeye engel olmak isteyen muhalefet ise dava çağrıları yapıyor. Pek çok ortamda tartışmaların devam ettiği Kanal İstanbul projesi yapımı için finansman arayışı devam ederken, ABD merkezli dev fon projeye talip olduğunu açıkladı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 21 Ocak 2019 - İstanbul


İstanbul için düşünülen Kanal İstanbul projesi çalışmaları hız kazanırken, dev projenin taliplileri her geçen gün artmaya başladı. Yüksek maliyeti ile eleştirilerin hedefi olan Kanal Projesi için finansman arayışları devam ederken, böyle büyük projeler için hazır olan Dünya genelinde çok sayıda fonlama şirketi bulunuyor. Bu şirketlerden biri Türkiye'de ofis açarakl dev projeleri fonlamak için çalışmalarına başladı.

Türkiye'de ofis açarak faaliyete geçen ABD merkezli dev fon şirketi Money Maker Management, dev projenin tüm finansmanını karşılayabileceklerini ifade etti.Türkiye ofisi ile dev projelere talip olduklarını açıklayan ABD'nin 7. büyük fon şirketi Money Maker Management Başkanı Bassam Rashkidi, Kanal İstanbul ile alakalı açıklamalarda bulundu. 

Bassam Rashkidi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çılgın Proje olarak adlandırdığı Kanal İstanbul projesi ile de yakından ilgilendiklerinin hatırlattı. Çok büyük projeler fon sağlamak için Türkiye Ofisi çalışmalarına başladı. Dev projeler için düşük faizlerle fon sağlayan şirketin Başkanı Rashkidi "Kanal İstanbul’un Türkiye ekonomisine büyük ivme katacak, Türkiye’yi önemli bir noktaya taşıyacak stratejik bir proje" dedi.

Rashkidi, “Türkiye’de devlet destekli her türlü projeye talibiz.100 milyon doların altındaki projelerle zaten ilgilenmiyoruz. Daha çok mega projeler ilgimizi çekiyor. Devlet destekli altyapı, inşaat, baraj, köprü ve otoyol projelerinin yanı sıra Kanal İstanbul da ilgi alanımızda. Sadece Kanal kısmı değil, proje ile bağlantılı köprü ve tünel gibi tüm alt yapı projelerini de fonlayabiliriz” ifadelerini kullandı.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum