Acı katlanıyor! İdlib'de Rejimin hava saldırısı sonrası şehit sayısı 33 oldu!

İdlib'de rejim tarafından hava saldırısı sonucu son şehit sayısı belli oldu. Rejim ordusunun yaptığı yapılan hava saldırısı sonucu 33 Türk askeri şehit olduğu açıklandı.

Acı katlanıyor! İdlib'de Rejimin hava saldırısı sonrası şehit sayısı 33 oldu!
Editör: Hakan A.
28 Şubat 2020 - 08:36

Türkiye Yasta! 33 Şehidimiz var! Türkiye son yılların en büyük kaybını Suriye'de İdlib'de verdi. Son 24 saatte Rejim güçlerine ağır kayıplar yaşatan Türk Silahlı Kuvvetleri son aylarda verdiği en büyük kaybı verdi. En uzun gece olarak Türk vatandaşı sabah kadar gelişmeleri yakından takip etti. 

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 28 Şubat 2020 - İstanbul


Türkiye'nin İdlib içn verdiği süre bitmeden acı haberler art arda gelmeye başladı. Gece saatlerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde başlayan yoğun görüşme temposu, 23:00'dan sonra gelen haberlerle kritik toplantılara dönüştü. Tüm Türkiye sabaha kadar uyumadı. Acımız büyük.

Türk Silahlı Kuvvetleri, İdlib'de Suriye Rejim ordusunun hava saldırısına hedef oldu. Kayıp ilk olarak 9 olarak açıklanırken, ilerleyen saatlerde son rakam 22 şehit olarak açıklandı. Daha sonrasında ise şehit sayımız arttı ve son rakam 33 şehit olduğu haberleri sabitlendi. Çok sayıda ağır yaralı olduğu bildirilirken, şehit sayısının artacağından endişe ediliyor.

Komutanlar Sınır Bölgesinde!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kuvvet Komutanları ile sınır bölgesinde operasyonlarla ilgili son durumları yakından takip etmek için sınır bölgesine geçti.

Türkiye sınır kapılarını açtı!

Türkiye Avrupa'ya sınırları kaldırdı. Geçmek isteyen engellenmeyecek. Sınırlarda hareketlilik başladı. Suriyeli ve Afganistanlı ve Pakistanlı çok sayıda göçmen, sınır bölgelerine yürüyüşe geçti. Edirne Kapıkule sınır kapısına göçmen akını başladı.

Sosyal medya çöktü!

Şehit haberlerinin gelmesi sonrası tüm Türkiye genelinde Youtube, Twitter, Facebook ve Instagram gibi en fazla kullanılan sosyal medya araçlarına erişim çökmüş durumda. Aynı şekilde zaman zaman internet erişiminde zorluklar yaşanıyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum