Açılışı merakla beklenen Taksim Camisi son durum! Taksim Camisi ne zaman açılacak?

Taksim Camii için açılış zamanı yaklaşıyor. 2017'de temelleri atılan Taksim Camii inşaatı ne durumda? Taksim Camii açılışı ve caminin son durumu hakkında en yeni bilgiler haberimizde.

Açılışı merakla beklenen Taksim Camisi son durum! Taksim Camisi ne zaman açılacak?
Editor: Hakan A.
30 Temmuz 2019 - 00:13

İstanbul Taksim Camii için geri sayım hızla devam ederken projede hızlı ilerleyiş sürüyor. Taksim Camisi için açılış tarihi yıl sonu! İnşaat aşamasına gelinene kadar çok fazla tartışmalara yol açan Taksim Camii silueti iyiden iyiye kendisini göstermeye başladı. İşte Taksim Camii inşaatında gelinen son durum havadan görüntülendi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 29 Temmuz 2019 - İstanbul


2017'de dualarla temelleri atılan İstanbul Taksim Camii'nin büyük bölümü tamamlanmış durumda. 2019 Yılı sonu itibariyle ibadete açılması planlanan caminin iskele kurulan minaresindeki çalışmalar ve gelinen son durum havadan görüntülendi. Kabası tamamlanan ve Taksim'e gelenlerin büyük ilgisini çeken Taksim Camii dışında ve içerisinde İnce işçilikler büyük bir hızla sürdürülüyor. Hedef ise 2019 sonuna doğru caminin ibadete açılması.

Taksim Meydanı'na hakim toplamda 12 bin 574 metrekare büyüklüğünde bir arazi üzerine 61 metrelik minareleriyle dikkatleri üzerine çeken ve inşaatı büyük bir hızla süren Taksim Camii'nde sona gelinmiş durumda.

taksim camii son durum

Hummalı bir şekilde çalışmaların tüm hızıyla sürdürüldüğü, tamamlandığında ise yaklaşı bin 570 kişinin aynı anda ibadet yapabileceği Taksim Camii'nin minare bölümlerine iskeleler kurularak kaba inşaat çalışması üzerinde ince işçiliklere gheçildiği görülüyor. Bu iskele sayesinde minaredeki son çalışmaların tamamlanmasına başlandı.

taksim camii son dakika

Taksim merkezinde yaşanan büyük otopark sıkıntısına önemli ölçüde destek sağlaması düşünülen otopark bölümü ve diğer önemli kültür ve etkinlik alanlarında da çalışmalar büyük hızla sürdürülüyor.

taksim camisi

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum