Adıyaman`da 5.1`lik deprem

Adıyaman`da deprem mi oldu? Adıyaman ilinde sabaha karşı merkez üssü Samsat ilçesi olan Richter ölçeğine göre 5.1 şiddetinde bir deprem meydana gelirken ilk bilgiler gelmeye başladı. Yaralılar var...

Adıyaman`da 5.1`lik deprem
Editor: Hakan A.
24 Nisan 2018 - 06:25 - Güncelleme: 24 Nisan 2018 - 07:04

Günün son deprem haberi Adıyaman ilinden geldi. Adıyaman iline bağlı Samsat ilçesinde yaşanan deprem korku ve paniğe neden oldu. Yaşanan deprem sonrasında sabaha kadar art arda artçı depremler olmaya devam ediyor.  Yaşanan deprem esnasında bazı eski yapıların yıkıldığı ve 14 kişinin çeşitli şekillerde yaralandıkları kaydedildi. Edinilen bilgiye göre bir ölüm yaşanmadı. Son depremlere ilişkin bilgiler haberimizde.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 24 Nisan 2018 - İstanbul

Adıyaman'da yaşanan depreme ilişkin EmlakPencerem.com muhabirinin edindiği bilgiye göre, deprem sabaha karşı saat 03:34 sıralarında meydana geldi. Depremde eski yapılardan bazılarının yıkıldığı gelen bilgiler arasında. Şimdiye kadar 14 vatandaşın yaralandığı bildirildi. Depremin merkez üssüne AFAD ilk yardım ekiplerinin ulaştığı ve çalışmalara başladığı kaydedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) tarafından verilen ilk bilgilere göre, Adıyaman ili Samsat ilçesi merkez üssü olan richter ölçeğine göre 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği kaydedildi. Depremin yerin 9.10 kilometre kadar derinlerde yaşandığı bildirildi.

Adıyaman depremi sonrasında depremin çevre illerden, Malatya, Şanlıurfa ve Gaziantep illerinden de hissedildiği, yaşanan deprem esnasında evlerinde bulunan vatandaşların korku ve panik halinde kendilerini dışarı attıkları gelen bilgiler arasında. Büyük korkunun yaşandığı deprem sonrasında sabahın ilk ışıklarına kadar art arda artçı şokların yaşanmaya devam ettiği bildirildi.

Reklam