Afganistan-Tacikistan sınırında 6.2 büyüklüğünde korkutan deprem

Afganistan-Tacikistan sınırında az önce meydana gelen şiddetli depremin pek çok ülkede hissedildiği, depremin büyüklüğünün ise 6.2 olarak ölçüldüğü bildirildi.

Afganistan-Tacikistan sınırında 6.2 büyüklüğünde korkutan deprem
Editor: Hakan A.
09 Mayıs 2018 - 14:26

Dünya son depremlerle sarsılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta yaşanan 7.2 büyüklüğündeki dev depremden sonra az önce Afganistan-Tacikistan sınır hattında 6.2 şiddetinde deprem meydana geldiği bildirildi.

Günün son dakika deprem haberi fganistan ile Tacikistan sınır hattından geldi. Yaşanan depreme ilkişkin edinilen son bilgilere göre Afganistan-Tacikistan sınırında 6.2 şiddetinde olan bir deprem meydana geldiği bildirildi.

Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) tarafından açıklanan  saon verilere göre, depremin merkez üssünün Tacikistan'a bağlı İskashim kentine 36 kilometre mesafede meydana geldiği depremin büyüklüğünün ise 6.2 büyüklüğünde olduğu açıklandı.

Yaşanan depremin yerin yaklaşık 111 metre derinlerde gerçekleştiği kaydedilen sarsıntının hissedildiği ülkeler arasında Pakistan, Hindistan, Çin, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan ve Türkmenistan gibi ülkelerin olduğu gelen son dakika haberleri arasında.

YORUMLAR

  • 0 Yorum