Ahmet Burak Dağlıoğlu kimdir, kaç yaşında, biyografisi?

Türkiye'nin Global çapta büyük fonunda yer alan onlarca kurumu yönetecek isimler arasına Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliğine atanan Ahmet Burak Dağlıoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında ve diğer biyografi bilgileri.

Ahmet Burak Dağlıoğlu kimdir, kaç yaşında, biyografisi?
Editör: Hakan A.
28 Kasım 2020 - 08:52
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Hazine ve Maliye eski Bakanı Berat Albayrak sonrasında bazı konumlardaki koltuklardan affını istemesi ile yerine getirilecek isimlerden biri olan Ahmet Burak Dağlıoğlu ismi şu sıralar Türkiye'nin en fazla merak edilen ismi olarak öne çıkıyor. Peki Ahmet Burak Dağlıoğlu kimdir?

Emlak Pencerem / Kimdir, Nedir? - 28 Kasım 2020 - İstanbul


Türkiye Varlık Fonu Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyelik görevine ataması yapılan Ahmet Burak Dağlıoğlu'nun biyografisi ve okuduğu okullar merak ediliyordu. İşte sizler için hazırladığımız Burak Dağlıoğlu hakkında biyografi bilgileri ve diğer ayrıntıları.

Ahmet Burak Dağlıoğlu kimdir?


 Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliğik görevine atanan Ahmet Burak Dağlıoğlu kimdir nerelidir, hangi okullardan mezun, biyografisi ve diğer önemli bilgileri şimdiden en fazla merak edilen konular arasında yer alıyor. 

Türkiye'nin önemli bir kurumunda yönetim kurulu üyesi olarak atanan Ahmet Burak Dağlıoğlu kimdir sorusunun yanıtını hemen aşağıda geniş bir şekilde görebilirsiniz. Atama kararı ile resmen Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi olarak bugün itibarıyla görev başı yapacak olan Ahmet Burak Dağlıoğlu, Kartal İmam Hatip Lisesi mezunlarından biri. 

Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünü 2009'da tamamlayan Dağlıoğlu, IE Business School’da Global Master in Finance programından yüksek lisans derecesisini 2019 senesinde aldı.

ahmet burak dağlıoğlu kimdir, biyografisi

Dağlıoğlu, Cumhurbakanlığı Yatırım Ofisi'nde 9 yıldan fazla süre çalışma sürdürürken Hindistan, Kuzey Amerika, Japonya ve Körfez ülkeleri takımlarında Proje Direktörü olarak ve Kamu Özel Sektör İşbirliği Daire Başkanı olarak görev yaptı.

Dağlıoğlu bu sene Şubat ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tarafından Yatırım Ofisi Başkanlığına atanmıştı. Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliğine atanan Dağlıoğlu, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanlık görevini yürütüyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum