Ahmet Burak Dağlıoğlu, Türkiye Varlık Fonu Yönetimine atandı

Türkiye Varlık Fonu ile alakalı sıcak bir gelişme, yeni yönetim kurulu üyelik görevine Ahmet Burak Dağlıoğlu isminin atanmasıyla gerçekleşti.

Ahmet Burak Dağlıoğlu, Türkiye Varlık Fonu Yönetimine atandı
Editör: Hakan A.
28 Kasım 2020 - 08:41 - Güncelleme: 28 Kasım 2020 - 08:52
Türkiye Varlık Fonu için son dakişka atama kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan işmzasıyla bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliğine Ahmet Burak Dağlıoğlu atandı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 28 Kasım 2020 - İstanbul


Son günlerde sıkça gündeme gelen Varlık Fonu ile alakalı yeni bir gelişme daha yaşanıyor. BU kez Varlık fonu, yeni atama kararı ile gündemde. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyelik görevine yeni bir isim atadı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayurak'ın Varlık Fonu üyelik görevide düşürülürken, yerine yeni atama gerçekleştirildi.


Konuyla alakalı bugün resmi gazete'de yayımlanan atama kararı kapsamında, Türkiye Varlık Fonu Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Üyeliğine, 19/08/2016 tarihli ve 6741 sayılı Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Kurulması ile Bazı kanunlarda Değişiklik yapılmasına dair kanunun 2 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Ahmet Burak Dağlıoğlu atanmıştır denildi.  İlgili atama kartarı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla bu sabah Resmi gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Ahmet Burak Dağlıoğlu kimdir?

Türkiye Varlık Fonu Yönetim kurulu Üyelik Görevine 28 Kasım 2020 tarihli atama kararı ile getirilen isim Burak Dağlıoğlu'nun kim olduğu ve biyografisi ise şimdiden en fazla merak edilen konuların başında geliyor. Pek çok kişi atama kararı sonrasında Ahmet Burak Dağlıoğlu ismi hakkında google arama sonuçlarından biyografisini merakla öğrenmeye çalışıyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum