Akbank takipteki kredi alacaklarını varlık şirketlerine sattı

Türkiye'nin bankacılık devi Akbank, durağan kredi alacaklarını varlık şirketlerine sattığını duyurdu. Takipteki kredi alacaklarını satan Akbank, 446 milyon TL anapara bakiyesi tutarındaki kredi alacaklarını ne kadara sattı? Banka hanigi varlık şirketlerine alacaklarını sattı?

Akbank takipteki kredi alacaklarını varlık şirketlerine sattı
Editor: Hakan A.
27 Aralık 2018 - 13:06 - Güncelleme: 28 Aralık 2018 - 12:02

Dev bankalar, takipte bulunan kredi alacaklarını varlık şirketlerine satmaya devam ediyor. Ülke genelinde kredi alacaklarını tahsil edemeyen bankalar bu alacaklarını varlık şirketlerine uygun fiyatlara satıyor. Son satış Türkiye'nin dev bankası Akbank'tan geldi. Akbank takipteki kredi alacaklarını iki varlık şirketine sattığını duyurdu. Banka ne kadarlık kredi alacağını sattı? Akbank,  hangi varlık şirketlerine takipteki kredi alacaklarını sattı merak edilen haberin ayrıntıları...

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 27 Aralık 2018 - İstanbul


Varlık firmalarının alımları hızla devam ediyor. Şirketler banka borçlarını oldukça ucuz paralara satın alarak bu borçları tahsil yoluna gidiyor. Son olarak Akbank yaklaşık 446 milyon liralıkı ana para alacağı bulunan kredi alacaklarını sattığını duyurdu.

Konuyla ilgili edinilen son dakika bilgiye göre, Akbank, 446 Milyon Lira tutarında kredi alacaklarını iki varlık şirketine devretti. Banka, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklama ile takipteki alacaklarını iki varlık şirketine sattığını açıkladı.

KAP'a yapılan yazılı açıklamada, "Bankamızın takipteki kredi alacakları portföyünün 446 milyon TL anapara bakiyesi tutarındaki kısmı, toplam 19.4 milyon TL bedel karşılığında Arsan Varlık Yönetim A.Ş., İstanbul Varlık Yönetim A.Ş. ve Sümer Varlık Yönetim A.Ş.'den oluşan 3 firmaya satılmıştır" denildi.

Fibabank ve Abaraka da sattı!


Yeni bir haber ise Albaraka ve Fibabank bankalarının takipteki kredi alacaklarını sattığı haberi oldu. Milyonluk kredi alacakları oldukça cazip rakamlarla Varlık şirketine satılmış oldu. Bu haberin ayrıntılarını okumak için tıklayın.