Bu üç bankaya olan kredi borçlarınız Varlık şirketlerine satılmış olabilir

Akbank, Fibabak ve Albaraka'ya kredi borcu olanlar dikkat. Borçlarınız Varlık şirketine satılmış olabilir... Üç banka'da 2019'a girmeden takipteki kredi alacaklarını Varlık şirketlerine sattı.

Bu üç bankaya olan kredi borçlarınız Varlık şirketlerine satılmış olabilir
Editör: Hakan A.
28 Aralık 2018 - 12:02 - Güncelleme: 30 Aralık 2018 - 10:43

Bir kaç yıldır moda haline gelen Bankaların takipteki alacaklarını uygun fiyatlarla Varlık şirketlerine satmaları gelenekselleşmiş durumda. Her yıl sonuna gelinmeden bankalar kredi alacaklarını (Batık Kredi / Donuk Kredi) varlık şirketlerine satıyor. Gelenek bu yıl da bozulmazken, pek çok bankanın takipteki alacakları Varlık şirketlerinin iştahını kabartıyor... Son olara Albaraka ve Fibabank takipteki alacaklarını sattı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 28 Aralık 2018 - İstanbul


Bankalara kredi borcu olanları yakından ilgilendiren haber! Milyarlık kredi alacakları varlık şirketine satıldı. Borcunuz Varlık şirketlerine geçmiş olabilir.

Varlık şirketlerine alacak kredilerinin satışları hızla devam ediyor. 2019'a girmeden takipteki alacakların satışı sürüyor. Akbank, Fibabank ve şimdi de Albaraka Türk takipteki kredi alacaklarını sattığını duyurdu.Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamada satışla alakalı kısa bilgi paylaşıldı.

Bankadan yapılan KAP açıklamasında, "Bankamızın kanuni takip müşterilerine ilişkin 242.104.831,00. TRY tutarındaki nakdi alacakları satılmıştır/temlik edilmiştir". denildi.

Benzer alacaklı kredi satış haberlerine geçtiğimiz gün Akbank tarafından satılan takipteki alacaklar dışında bir başka satış ise Fibabank tarafındna yapıldı. İki banka'da benzer satışları 2019'a girmeden tamamladı. 

Fibabank'ın KAP açıkalmasında ise, "Bankamız kredi dosyalarından kanuni takibe intikal etmiş 153.505.522,89 Türk Lirası kredialacağı tüm teminatlarıyla birlikte Gelecek Varlık Yönetim A.Ş.'ne devredilmiştir"  ifadelerine yer verildi.

30 Aralık tarihli "İki banka daha 2019'a girmeden takipteki kredi alacaklarını sattı" Garanti Bankası ile Denizbank'ın takipteki kredi alacaklarının satışına ilişkin haberini sitemizden okuyabilirsiniz. Haberi okumak için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum