Ankara, Çankırı ve Kastamonu’da bazı...

Ankara, Çankırı ve Kastamonu'da bazı alanlar İstiklal Yolu Milli Parkı olarak belirlendi

Ankara, Çankırı ve Kastamonu illerinde bulunan bazı alanlar için İstiklal Yolu Milli Parkı olarak belirlendi. İlgili karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Ankara, Çankırı ve Kastamonu'da bazı alanlar İstiklal Yolu Milli Parkı olarak belirlendi
Editor: Hakan A.
02 Kasım 2018 - 07:43
Reklam

Ankara, Çankırı ve Kastamonu İlleri Sınırları İçerisinde Bulunan ve Sınırları Belirtilen Alanın İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı Olarak Belirlenmesi Hakkında Karara ilişkin ayrıntılar ve ekli listeler (Karar Sayısı: 302)  bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girmiş oldu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 2 Kasım 2018 - İstanbul


Türkiye genelinde çok sayıda Millet Bahçesi ve parklar için düğmeye basan hükümet, Başkent Ankara ve Kastamonu sınırları içerisinde belirlenen alanlarda yeni parkları hayata geçirmeye devam ediyor.

Konuyla ilgili son Resmi Gazete kararından, Başkent Ankara'da ve Kastamonu ili sınırları içerisinde bazı alanları Park ilan edildi.

Ankara, Çankırı ve Kastamonu il sınırları içerisinde bulunan ve ekli harita ile koordinat listesinde sınırları belirtilen alanın İstiklal Yolu Milli Parkı olarak belirlenmesine, 2873 sayılı Milli Parklar Kanununun 3 üncü maddesi gereğince karar verildi.

Ankara, Çankırı ve Kastamonu İlleri Sınırları İçerisinde Bulunan ve Sınırları Belirtilen Alanın İstiklal Yolu Tarihi Milli Parkı Olarak Belirlenmesi Hakkında Karara ilişkin bu sabah Resmi Gazete'de yer alan kararda ekli listeye, park ilan edilen alanların krokilerine buradan erişebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum