Antalya'da Kepez'de Belediye'den 50 Bin TL'den satılık ucuz arsalar

Antalya'da arsa satın almak isteyenler için Kepez Belediyesi'nden fırsat arsa satışı ihalesi. Kepez'de satılık 7 adet arsa için ihale şartları ve muhammen bedeller belli oldu.

Antalya'da Kepez'de Belediye'den 50 Bin TL'den satılık ucuz arsalar
Editör: Hakan A.
12 Aralık 2020 - 17:06
Türkiye'nin tatil cenneti olan Antalya'da turizm sezonu koronavirüs önlemleri nedeniyle yarı yarıya düşmüş durumda. Diğer taraftan gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için ise fırsatlar kol geziyor. Antalya'da arsa satın almak isteyen yatırımcı için cazip seçenekli ihalelere bir yenisi daha eklendi. Belediye'den satılık arsa ilanlarına Kepez'de satışa sunulan 7 arsa eklendi. İşte yatırımcısına kazandıracak konut, ticari imarlı satılık arsaların ihale bilgileri.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 12 Aralık 2020 - İstanbul


Turizimin kalbi Antalya'da bir arsa arayan, yatırımlık arsa bakan yatırımcı için kaçırılmayacak cazip fırsatlar Kepez Belediyesi yeni arsa satış ihalesiyle ayağına geldi. Kepez'de Belediye mülkiyetinde olan toplam 7 adet farklı büyüklüklerde ve imarlı arsaların satışı için ihale açıldı. İhaleden arsa satın alacaklar için tüm ayrıntılar haberimizde.

Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan mülkiyeti Belediyemize ait aşağıda özellikleri verilen taşınmazlar, 5393 sayılı Belediye Kanunun 69. maddesi gereğince, Başkanlık Makamının 05/08/2020 tarih ve 3392 sayılı Olur'ları ile verilen yetkiye istinaden Belediye Encümenince (İhale Komisyonu) 29/12/2020 tarihinde listede belirtilecek saatte 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun ilk altı ihale 45. maddesi uyarınca açık teklif usulü, 7. ihale 36. maddesi


uyarınca kapalı teklif usulü ile satılacaktır.

antalya kepez satılık arsalar

EN UCUZ ARSA 50 BİN TL29 Aralık 2020 tarihinde düzenlenecek ihalede satışa sunulan arsaların en ucuzu 50 Bin TL muhammen bedelle satışa çıkarılacak. En pahalı arsa ise 6 Milyon TL muhammen bedelle yapılacak ihalede yatırımcısına satılacak.

Arsanın Evsafı, Muhammen bedeli, Geçici Teminat bedeli, İhale tarihi ve saati:

ÖDEME ŞEKLİ: İhale ile ilgili olarak her türlü vergi, resim, harç ve diğer ihale giderleri ile Alım-Satıma ilişkin olarak her türlü vergi, resim, harç, ipotek masrafları ve diğer giderler alıcıya aittir.
  • İhale konusu taşınmaz satışlarından K.D.V. alınmayacaktır.
  • İhale bedeli peşin ya da Belediye Meclis kararına istinaden ihale bedelli K.D.V. dahil 1.000.000.00-TL ve üzeri taşınmazlar için vadeli olarak ödenebilecektir.
  • İhale bedelinin %6’lık kısmı ile ihale masrafları tebliğ tarihini müteakip 5 iş günü içerisinde, kalan kısmı ise;
  • İhale bedelinin tamamı peşin ödenmesi halinde; sözleşme tarihini müteakip 15 iş günü içerisinde,
  • İhale bedelinin vadeli ödenmesi halinde; sözleşme tarihini müteakip 15 işgünü içerisinde
  • ihale bedelinin ¼ ü peşin, kalan kısmı ise ilk ödeme tarihine müteakip bir yıl içerisinde vade farkı
  • gözetmeksizin en fazla 3 eşit taksitle belirlenen ödeme takvimine göre ödenecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum