Antalya’nın "Konyaaltı Sahil Projesi" canlı yayınla...

Antalya'nın "Konyaaltı Sahil Projesi" canlı yayınla ihalede satılacak

Turizmin kalbi Antalya'da dünyaca ünlü plajda yapılacak Konyaaltı Sahil Projesi ihale yoluyla satışa çıkıyor.

16 Kasım 2016 - 15:47

Antalya'nın  prestij projelerinden biri olarak görülen Konyaaltı Sahil Projesi ihalesi için geri sayım başladı. İhale 17 Kasım Perşembe günü canlı yayınla gerçekleştirilecek.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 16 Kasım 2016 - İstanbul

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen, şehrin pırlanta gerdanlığı olarak nitelendirilen ve toplamda 6 kilometre uzunluğundaki Konyaaltı Sahili’ne uygulanması planlanan dünya çapında ses getirecek olan proje için 17 Kasım Perşembe günü ihale düzenlenecek. Antalya’nın geleceğine yön vereceği ifade edilen dev Konyaaltı Sahil Projesi Büyükşehir Belediyesi resmi internet sitesinden canlı olarak yayınlanacak.

Antalya Büyükşehir, Konyaaltı Sahili Projesi’ni hayata geçirmek için düğmeye basarken, proje kapsamında Konyaaltı’nı dünyanın konuştuğu bir cazibe merkezi haline getirecek proje, 17 Kasım Perşembe günü saat 14.00’te gerçekleştirilecek. İhale canlı olarak izlenebilecek.

Tahmini yatırım maliyeti 130 milyon lira

İhalede, Konyaaltı Varyantından itibaren, limana kadar olan tüm sahili kapsayan projenin tahmini toplam yatırım bedeli 129 milyon 471 bin 934 TL olarak tespit edildi. Artırıma esas yıllık işletme bedeli ise 6 milyon 100 bin lira, artı KDV olarak belirlendi. İşletme bedeli, ihaleyi kazanan yüklenici firma tarafından şartnameye göre 6 yıllık peşin olarak ödenecek. Ayrıca işletmeden elde edilecek yıllık gayri safi hasılattan yüzde 1 artı KDV’lik pay da belediyeye ödenecek. İşin süresi ise yer teslimi tarihinden geçerli olmak üzere yapım süresi dahil 29 yıl olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..